Targi Plastpol po raz dziewiętnasty w Kielcach

Targi Plastpol po raz dziewiętnasty…
We wtorek 26 maja rozpoczęła się w Kielcach dziewiętnasta edycja Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol. W czasie czterech dni tereny targowe odwiedzą tysiące specjalistów branży tworzyw sztucznych.

Tegoroczne targi odbywają się tuż po ogłoszeniu bardzo dobrych wyników sektora branży tworzyw w Polsce. Według danych PlasticsEurope zapotrzebowanie na tworzywa w 2014 roku wzrosło w porównaniu z rokiem poprzednim o ponad 7,1 proc. i przekroczyło 3,1 mln ton. Ta wielkość stanowi ok. 6,5 proc. zużycia tworzyw w Europie i stawia Polskę na szóstym miejscu po Niemczech, Włoszech, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Nic więc dziwnego, że na tegorocznej wystawie obecni będą przedstawiciele wszystkich grup branży, a zatem dystrybutorzy, firmy tworzywowe czy producenci maszyn. W tym roku wystawi się ponad 800 firm z 32 krajów całego świata (z Australii, Austrii, Belgii, Chin, Chorwacji, Czech, Danii, Egiptu, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Irlandii, Japonii, Korei Południowej, Luksemburga, Malezji, Niemiec, Portugalii, Singapuru, USA, Szwajcarii, Szwecji, Słowacji, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch i Polski).

Na stoiskach prezentowane są maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw, formy i narzędzia wykorzystywane w branży, tworzywa sztuczne, komponenty, technologie recyklingu oraz zastosowania systemów informatycznych w przetwórstwie tworzyw, rozwiązania technologiczne oraz gotowe produkty. Można będzie obejrzeć całe linie technologiczne i proces przetwórczy produktów.

Specjalne stoisko ma także grupa firm z Austrii. Ciekawą propozycją dla firm będą również bezpłatne spotkania networkingowe przygotowane przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową, Konsulat Generalny RFN w Krakowie, Konsula Honorowego RFN w Kielcach oraz Targi Kielce.

Tegoroczny Plastpol zakończy się w piątek, 29 maja.

Na czas targów Plastpol redakcja wortalu Plastech.pl przenosi się na stoisko E-4 w kompleksie wystawienniczym Targów Kielce. Serdecznie zapraszamy!


Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska