Targi interpack 2020 przełożone

Targi interpack 2020 przełożone…

Messe Düsseldorf, organizator Międzynarodowych Targów Maszyn Pakujących, Opakowań oraz Maszyn Cukierniczych interpack poinformował o zmianie terminu tegorocznej edycji tego wydarzenia. Targi odbędą się dopiero w dniach 25 lutego - 3 marca 2021 r.

Jak poinformował zarząd Messe Düsseldorf, firma podjęła decyzję o zmianie terminu targów zgodnie z zaleceniami zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu federalnego.

Wziąwszy pod uwagę znaczny wzrost liczby osób zakażonych koronawirusem (SARS-CoV-2) w Europie, Messe Düsseldorf dokonał ponownej analizy i oceny sytuacji. Organizator targów przypomniał również, ze 11 marca 2020 wszedł w życie dekret, który zabrania organizacji wydarzeń gromadzących ponad 1000 uczestników.

- Decyzja została podjęta w ramach ścisłych konsultacji z naszą radą nadzorczą oraz współpracującymi z nami organizacjami branżowymi - podkreślił Werner M. Dornscheidt, prezes zarządu Messe Düsseldorf GmbH. - Robimy obecnie wszystko, co w naszej mocy, aby zmniejszyć straty ekonomiczne ponoszone przez naszych wystawców - dodał.

- Miasto Düsseldorf postępuje zgodnie z instrukcjami rządowymi. Naszym celem jest spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa, tak aby system opieki zdrowotnej mógł dalej funkcjonować prawidłowo - zaznaczył Thomas Geisel, burmistrz Düsseldorfu i jednocześnie przewodniczący rady nadzorczej Messe Düsseldorf GmbH.

Zgodnie z wytycznymi Instytut Roberta Kocha jednym z najistotniejszych zadań w walce z epidemią jest maksymalne opóźnienie tempa rozprzestrzeniania się koronawirusa. Środki mające na celu zmniejszenie ryzyka przenoszenia się choroby przy dużych imprezach, które Instytut Roberta Kocha jasno określił - takie jak np. zapewnienie wentylacji odpowiedniej do poziomu ryzyka zakażenia czy też wykluczenie osób z poszczególnych grup ryzyka - były praktycznie niemożliwe do wdrożenia. Zdaniem organizatora, jakiekolwiek podejmowane środki byłyby nieefektywne, biorąc pod uwagę nieprzewidywalny rozwój wydarzeń oraz skalę imprezy, w której miało uczestniczyć nawet 60 000 osób.

Partnerzy branżowi interpack poparli decyzję o zmianie terminu targów i mają nadzieję, że wystawa, która ma odbyć się w przyszłym roku, będzie udana.

- Interpack jest absolutnie najważniejszym wydarzeniem dla międzynarodowego przemysłu opakowań i powiązanych z nim branż. Targi rozwijają się dzięki osobistym spotkaniom partnerów z całego świata. Jednakże jest to możliwe tylko wtedy, gdy nie wiąże się z zagrożeniem dla zdrowia i życia. Decyzję o zmianie terminu targów uważamy za odpowiedzialną i słuszną - powiedział Christian Traumann, prezes Multivac Sepp Haggenmüller SE & Co. KG.

- Epidemia koronawirusa i związane z nią ograniczenia stanowią obecnie poważne wyzwanie dla całego sektora. Jej niemożliwe do oszacowania w tej chwili skutki, ryzyko infekcji, zagrożenie kwarantanną dla osób powracających, czy też ogólne ograniczenia podróży niestety uniemożliwiają organizację targów interpack w maju. VDMA, jako stowarzyszenie wspierające interpack, z zadowoleniem przyjmuje zmianę terminu wystawy ze względu na wyjątkowe okoliczności - zaznaczył Richard Clemens, dyrektor zarządzający niemieckiego stowarzyszenia VDMA.

Za pośrednictwem stowarzyszenia branżowego DEHOGA, do decyzji organizatora targów ustosunkowała się również branża hotelarska. „Apelujemy do naszych członków i całej branży o elastyczność, jeśli chodzi o zmianę rezerwacji przez wystawców i zwiedzających. Targi, takie jak interpack, odgrywają niezwykle ważną rolę dla miasta, branży hotelarskiej i gastronomicznej. Nieproduktywne byłoby nieokazanie dobrej woli w tej trudnej sytuacji” - czytamy w komunikacie.

JL