Targi interpack i components odwołane

Targi interpack i components…

W porozumieniu ze swoimi partnerami oraz komitetem doradczym ds. targów, Messe Düsseldorf zdecydowało się odwołać zarówno interpack, jak i components 2021, które miały się odbyć od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, ze względu na ograniczenia związane z pandemią COVID-19.

- Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby targi mogły się odbyć na standardowo wysokim poziome również w czasie pandemii - przede wszystkim dlatego, że otrzymaliśmy od przemysłu impuls do zorganizowania imprezy w tradycyjnym wydaniu, polegającym na spotkaniach twarzą w twarz. Ostatecznie jednak opinie naszych wystawców pokazały, że niepewność jest zbyt duża i dlatego nie jesteśmy w stanie zorganizować imprez, które spełniałyby standardy wiodących międzynarodowych targów - wyjaśnia Wolfram N. Diener, prezes zarządu Messe Düsseldorf. - 25 listopada rząd federalny i kraje związkowe podjęły decyzję o wdrożeniu w Niemczech bardziej rygorystycznych obostrzeń, a być może nawet o przedłużeniu tych działań na nowy rok. Nie daje to niestety podstaw do nadziei, że w ciągu najbliższych miesięcy sytuacja znacznie się poprawi. Wpłynie to na wszystkie wydarzenia w pierwszym kwartale organizowane przez Messe Düsseldorf. Teraz skupiamy się na kolejnej edycji interpack, która odbędzie się zgodnie z planem w maju 2023 roku.

Messe Düsseldorf zaoferowało już zarejestrowanym wystawcom specjalne warunki uczestnictwa i jednocześnie przyznało nadzwyczajne prawo do wypowiedzenia umowy tym firmom, które nie mogły lub nie chciały wziąć udziału w targach ze względu na pandemię.

interpack17-mt0873

Czytaj więcej:
Targi 1213
COVID-19 189

brak
 

Wyłączny przedstawiciel na Polskę spółek targowych Messe Düsseldorf GbmH, Messe Düsseldorf Asia, Messe Düsseldorf China

Polska