Targi opakowań Warsaw Pack

Targi opakowań Warsaw Pack… W podwarszawskim Nadarzynie w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo trwają Targi Warsaw Pack. Inauguracyjna edycja nowego wydarzenia dla branży opakowań potrwa do 10 marca.

Według organizatorów celem wydarzenia jest między innymi zaprezentowanie najnowszych trendów w branży opakowań oraz szerokiej oferty w zakresie techniki pakowania, w tym maszyn pakujących i linii do pakowania oraz logistyki. Targi mają skupić w jednym miejscu przedstawicieli wielu gałęzi branży opakowań oraz ich klientów i stworzyć dogodne warunki do kontaktów biznesowych w ramach Strefy Kooperacji.

Przestrzeń targowa została podzielona na trzy salony: pierwszy z nich poświęcony jest maszynom, liniom pakującym i urządzeniom do pakowania, drugi - opakowaniom, materiałom do pakowania i recyklingowi opakowań, zaś trzeci - logistyce pakowania i wyposażeniu magazynu.

Na liście wystawców znajduje się jak dotąd kilkadziesiąt firm, między innymi producentów i dostawców maszyn i urządzeń do pakowania, systemów napełniania i dozowania, opakowań z różnych materiałów, systemów transportu i systemów pomiarowych. Oprócz prezentacji rodzimych rozwiązań podczas targów przedstawiona zostanie oferta producentów zagranicznych z Niemiec, Włoch, Szwajcarii, Szwecji, Danii, Holandii, Chin. W targach udział wezmą także wystawcy zagraniczni bezpośrednio, m.in. Ukrplastic, Verpama AG, Plastco Ukraine Ltd.

Podczas targów zaprezentowana zostanie szeroka gama maszyn i opakowań dla branży rolno-spożywczej - ofertę w tym zakresie przedstawią firmy Sorter, Technopol, Polsad, Fano, Coffee Service, Fenix Systems, E-Pakowarka i inne. Trzeciego dnia targów odbędzie się wydarzenie specjalne skierowane głównie do osób z branży producentów pieczarek, ale także owoców i warzyw - od godz. 12 zostanie rozdanych 10 tys. szt. skrzynek do pieczarek wyprodukowanych na wtryskarce z formą wtryskową firmy Wadim Plast. Warto dodać, że swoją ofertę zaprezentują także inne firmy związane z branżą tworzywową: Milimex, Lacroix Opakowania, Roboplast oraz kilkanaście firm z branży recyklingu opakowań.

Targom towarzyszyć będzie szereg szkoleń, konferencji i prezentacji branżowych. Wśród nich wymienić należy między innymi trzydniową konferencję "Opakowania - człowiek - środowisko - gospodarka", organizowaną przez Krajową Izbę Gospodarczą, COBRO - Instytut Badawczy Opakowań, Polską Izbę Opakowań, Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Recyklingu, Związek Pracodawców Przemysłu Opakowań EKO-PAK oraz Warsaw Expo. Celem konferencji jest spotkanie i dyskusja w szerokim gronie przedstawicieli branży opakowaniowej, w tym producentów i importerów, handlu, instytutów naukowych, administracji rządowej oraz podmiotów zajmujących się zbieraniem i recyklingiem odpadów opakowaniowych oraz wypracowanie rekomendacji i wniosków dotyczących optymalnego rozwoju branży opakowań, w tym w zakresie obowiązków wynikających z nowej strategii UE Circular Economy.

Pozostałe prezentacje i szkolenia branżowe dotyczyć będą różnych aspektów działalności firm opakowaniowych, zarówno konkretnych rozwiązań technicznych pozwalających na optymalizację produkcji, jak również perspektyw rynkowych, zagadnień związanych z zagospodarowaniem odpadów czy kwestii finansowych związanych z dotacjami unijnymi czy ryzykiem walutowym.

Głównymi partnerami instytucjonalnymi targów Warsaw Pack są Polska Izba Opakowań oraz COBRO - Instytut Badawczy Opakowań.

Czytaj więcej:
Targi 1215