Targi wire, Tube i METAV coraz bliżej

Targi wire, Tube i METAV coraz…
Wire - Międzynarodowe Targi Kabli i Drutu oraz Tube - Międzynarodowe Targi Rur, nie tracą na popularności. Od 31 marca do 4 kwietnia 2008 r. obydwie imprezy, już po raz jedenasty, odbędą się w centrum targowym w niemieckim Düsseldorfie. Po raz pierwszy jednak ten targowy duet zostanie uzupełniony targami METAV, czyli Międzynarodowymi Targami Techniki Produkcji i Automatyzacji. To wszystko sprawi, że wiosną przyszłego roku Düsseldorf stanie się światowym forum tych trzech sektorów przemysłu.

Już dzisiaj, na siedem miesięcy przed rozpoczęciem targów, odnotowuje się wyraźny przyrost powierzchni wśród wielu europejskich wystawców. To pokazuje, że europejscy producenci krajów z najlepiej rozwiniętym przemysłem, pokażą się w Düsseldorfie i zaprezentują wiele rynkowych nowości. Nie zabraknie też firm ze Stanów Zjednoczonych i Azji.

Głównym obszarem tematycznym targów wire jest prezentacja maszyn do produkcji drutu, kabli i włókien szklanych. Ważną częścią imprezy jest też obecność producentów sprężyn, podmiotów zajmujących się obróbką plastyczną oraz wytwarzaniem kabli i drutów. Na najbliższych targach wire ma się pojawić 37 tys. wystawców. Targi odbędą się w sześciu halach o numerach 9 - 14.

Z kolei podczas targów Tube organizatorzy przewidują pojawienie się około 850 firm. Do ich dyspozycji będzie powierzchnia 34 tys. mkw. Dla 29 tys. odwiedzających przygotowano hale 6 - 8b.

Targi Tube będą okazją do przeglądu najnowszych modeli maszyn przeznaczo-nych do produkcji i obróbki rur, a także materiałów rurowych i rur wykonanych na bazie różnych surowców.

Gości, zwłaszcza tych przybyłych spoza Niemiec, szczególnie mocno powinien zainteresować fakt, że w pobliżu międzynarodowego stoiska prasy branżowej, tuż przy wejściu północnym, w hali 7 na drugim piętrze znajdować się będzie kawiarenka internetowa.

Wszyscy goście będą mieli okazję uzyskać tam wszystkie potrzebne im wiadomości odnośnie profilu firm i ich oferty.

Na trzech omówionych imprezach, ich organizatorzy - Messe Düsseldorf i VDW - Niemieckie Stowarzyszenie Producentów Obrabiarek - spodziewają się ponad 100 tys. gości z całego świata.

Czytaj więcej: Kable 16