Technologia Monosandwich firmy Ferromatik Milacron

Technologia Monosandwich firmy…
Firma Ferromatik Milacron opracowała nową technologię, która ma na celu usprawnienie procesu przetwórstwa tworzyw sztucznych metodą formowania wtryskowego.

Inicjatywa firmy jest odpowiedzią na potrzeby rynku dążące do obniżenia kosztów produkcji wyprasek. By zaradzić temu postulatowi Ferromatik Milacron opatentował stworzoną przez siebie technologię wtrysku Monosandwich. Jest to ulepszona wersja klasycznej firmowej technologii zwanej Sandwich, w której występowały dwa agregaty wtryskowe i dysza przełączająca. Nowa technologia firmy różni się tym od innych, iż wykorzystywana jest na klasycznej wtryskarce z jednym tylko agregatem wtrysku. Jedyną modyfikacją w zestawieniu z klasycznymi rozwiązaniami jest przystawka w postaci wytłaczarki z oprzyrządowaniem.

Jak zatem wygląda przebieg procesu wykorzystującego zalety przynoszone przez metodę Monosandwich?

Przede wszystkim podczas fazy chłodzenia wtłaczana jest do dyszy agregatu wtryskowego warstwa zewnętrzna. W agregacie wtryskowym znajduje się przemiał lub inne tworzywo termoplastyczne. Po wtłoczeniu pierwszej warstwy następuje klasyczny wtrysk. Z fizyki wtrysku wynika że najpierw na ściankach gniazd rozkłada się tworzywo znajdujące się w przednim odcinku agregatu wtryskowego. W tym przypadku jest to wtłoczona wcześniej pierwsza warstwa.

Metodę Monosandwich można zastosować bez względu na grubość ścianek wypraski. Co ważne z powodzeniem funkcjonuje ona również dla ścianek poniżej 1 mm. grubości. Jedynymi istotnymi ograniczeniami są formy z grzanymi kanałami. W przypadku form wielokrotnych istotne jest jedynie odpowiednie zbalansowanie używanej formy.
Reportaże

Forum

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Prismatic

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-04-14

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08