Technologie i preparaty na Targach Plastpol 2007


Jako propelent została zastosowana w nim mieszanina propanu, butanu oraz izobutanu. Jeśli chodzi o stan skupienia w jakim się znajduje, to jest to ciecz pod ciśnieniem gazu płynnego. Jej gęstość wynosi 0,78 – 0,82 g/cm sześć. Temperatura wrzenia osiąga granice powyżej 65 st. C. Preparat nanosi się z odległości ok. 20 cm. Jest pakowany w puszki aerozolowe o pojemności 400 mm.

Z kolei spółka Elbi z Wrocławia umożliwiała poznanie technologii swojego niemieckiego partnera Koch Technik w zakresie sposobów dozowania. Koch Technik, to producent urządzeń peryferyjnych do maszyn przetwarzających tworzywa sztuczne.

Dozowanie proszkuNa stoisku Elbi można było dowiedzieć się w jaki sposób przeprowadzać dozowanie proszku z dokładnością do +/- 0,15 proc. Rolka dozująca powinna posiadać komory, które są zawsze równomiernie napełnione proszkiem. Powyżej rolki umieszczona była półka z blachy, która podtrzymywała materiał. Panował pod nią zawsze taki sam ciężar nasypowy. W tym wypadku nieistotne było, czy w zbiorniku znajdowała się duża, czy też małą ilość proszku.

Można się również było zapoznać ze sposobami dozowania granulatu z dokładnością +/- 0,15 proc. Komory rolki dozującej zanim zostały opróżnione, były wpierw jednakowo napełniane ziarnami granulatu. Ich ilość była w komorze dokładnie limitowana poprzez amortyzowany ogranicznik jej napełnienia. Wysoką dokładność dozowania zapewniała zaś stała liczba obrotów rolki dozującej.

Udostępniono też stację barwienia bezpośredniego z dozowaniem wolumetrycznym dla wtryskarek o sile zamknięcia 25 – 1000 ton. Urządzenie było synchronizowane impulsem startu maszyny. Co szczególnie ważne bez względu na to, czy dozowanie oraz mieszanie odbywało się grawimetrycznie, czy też zależnie od cyklu, dzięki specjalnemu mikroprocesorowemu sterownikowi możliwe było podanie wartości dozowania w procentach.

Istniała też sposobność zapisania receptur w pamięci, a także wydrukowania składu mieszanki materiałowej. Zmiana materiału odbywała się niezwykle łatwo i ekonomicznie bez użycia narzędzi. Wiadomo też, że do wytworzenia końcowego produktu konieczne jest całkowite wysuszenie granulatu. Suszarki pracowały więc z ekstremalnie suchym powietrzem o punkcie rosy – 55 st. C.

Dystrybutor surowców chemicznych, tworzyw
 

Dystrybutor surowców chemicznych, tworzyw sztucznych, kauczuków syntetycznych i naturalnych oraz opakowań o różnych zastosowaniach

Polska
brak
 

Peryferia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, młyny do recyklingu tworzyw, urządzenia termostatujące, roboty i manipulatory przemysłowe, transportery

Polska