Ter Plastics Polymer przejmuje część Polimarky

Ter Plastics Polymer przejmuje… Z informacji udzielonych przez firmę Ter Plastics Polymer Group wynika, że niemiecka spółka z siedzibą w Herne (Nadrenia Północna-Westfalia) w kwietniu stała się większościowym udziałowcem zakładów Polimarky Performance Polymers w Rogoźnicy. Wraz ze zmianą właściciela firma zmieniła też nazwę na Terez Performance Polymers.

Jak podaje zarząd Ter Plastics Polymer, zakłady wyposażone są w najnowocześniejsze linie Berstorff do ekstruzji kompoundów opartych na tworzywach termoplastycznych o mocy 25 tys. ton rocznie. O walorach zakładów świadczy także w pełni z nimi zintegrowane centrum R&D oraz laboratorium barwienia tworzyw, w których pracują wykształceni w Polsce specjaliści w zakresie chemii i inżynierii procesowej. Lokalizacja fabryki zapewnia doskonałą komunikację z krajami europejskimi. Dział rozwoju aplikacji oraz działy sprzedaży i dystrybucji spółki zlokalizowane są w siedzibie głównej w Herne.

- Nasza nowa filia pozwoli nam umocnić pozycję partnera w rozwoju naszych klientów - komentuje przejęcie dyrektor zarządzający spółki, dr Wolf Koehler.

Zdaniem Koehlera tempo rozwoju grupy Ter Plastics Polymer pozwoli na osiągnięcie jednego z krótkoterminowych celów spółki - wejście do elitarnego grona piątki największych kompounderów europejskich. Obecnie firma zatrudnia 130 osób i spodziewa się wypracować w tym roku przychody w wysokości 150 mln euro.

Przejęcie części działalności Polimarky to tylko jeden z kroków poczynionych przez spółkę w tym roku, jednak dalsze szczegóły na temat planów rozwoju firmy jej przedstawiciele chcą ogłosić podczas tegorocznych targów Fakuma.

Oprócz Terez Performance Polymers w skład grupy Ter Plastics Polymer wchodzą spółki Ter Hell Plastic PE Distribution, Ter Hell IT, Ter Hell Plastic East, Ter Engineering Plastic Trading Ltd (Suzhou, Chiny) oraz liczne biura handlowe w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Czechach, w Polsce, na Słowacji i na Węgrzech. Ter Plastics Polymers współpracuje z największymi producentami tworzyw, jak np. Grupa Azoty, Chang Chun Plastics, Chevron Phillips, Clariant, DSM, Evonik, Franplast, Mitsubishi, Momentive, SABIC, Samsung, Solvay, Teknor Apex, Total czy Versalis. Założona w 1977 roku spółka jest częścią Ter Group z Hamburga.

Czytaj więcej: