Thermaflex stawia na oszczędność i zrównoważony rozwój

Proces produkcji zakłada minimalizację wykorzystania zasobów, przy jednoczesnej maksymalizacji korzyści dla gospodarki, środowiska oraz jakości życia. Co ciekawe, firma już w 1990 roku była pierwszą firmą na świecie, która przestawiła się na produkcję całkowicie wolną od chlorofluorowęglowodorów (CFC). Wybrane rozwiązania Thermaflex posiadają specjalistyczny certyfikat Cradle-to-Cradle, który jest gwarancją ekologicznej produkcji i możliwości ponownego wykorzystania materiałów. Oznacza to, że w każdej chwili mogą zostać poddane recyklingowi i zawrócone do ponownej produkcji, nie tracąc przy tym swoich dotychczasowych właściwości. W ten sposób ograniczana jest ilość odpadów, a sam proces produkcyjny wpisuje się w założenia gospodarki o obiegu zamkniętym.

- Stosowana przez nas technologia zapewnia ograniczenie powstawania odpadów podczas produkcji praktycznie do zera. Umożliwiamy tym samym wielokrotne wykorzystanie surowców dla wytwarzania produktu o tej samej jakości - stwierdza Cezary Naliwajek.

Zrównoważone zamówienia

Jedną z zasad ekologicznej i ekonomicznej produkcji jest eliminowanie zapasów, które nie są niezbędne. Dlatego firma Thermaflex optymalizuje stany magazynowe, dotyczące zarówno komponentów, jak i wyrobów gotowych, a wszystkie zamówienia realizowane są wydajnie i na czas.

-  Wszystkie zamówienia staramy się dostarczać w ciągu kilku dni od ich złożenia. Oczywiście bardziej specyficzne, spersonalizowane zamówienia lub takie, które zakładają dużą ilość rozwiązań, zajmują więcej czasu, jednak zawsze termin dostawy ustalony z odbiorcą jest dla nas priorytetem - zapewnia Cezary Naliwajek.

Thermaflex, jako międzynarodowy producent rozwiązań dedykowanych branży instalacyjnej, to przykład firmy działającej zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dzięki proekologicznym produktom, optymalizacji stanów magazynowych oraz minimalizacji wykorzystania zasobów, przy jednoczesnej maksymalizacji korzyści dla gospodarki, środowiska oraz jakości życia, Thermaflex zachowuje równowagę między ochroną środowiska, a działalnością człowieka.