Tomasz Nadolski nowym wiceprezesem zarządu Polwax SA

Tomasz Nadolski nowym wiceprezesem…

W poniedziałek Rada Nadzorcza spółki, powołała na stanowisko wiceprezesa, dyrektora ds. inwestycji i optymalizacji procesów Tomasza Nadolskiego. Podczas posiedzenia Rady Nadzorczej ze składu zarządu odwołany został Jacek Stelmach, wiceprezes zarządu i dyrektor operacyjny spółki. Tomasz Nadolski wcześniej (do maja 2017 r.) był członkiem zarządu Orlen Oil.

- Jesteśmy w newralgicznym dla spółki momencie. Z jednej strony prowadzimy bieżącą działalność w mocno zmienionych w porównaniu z poprzednimi latami warunkach, których efektem mogą być mniejsze przychody i zysk netto. Z drugiej strony realizujemy kosztowną - ale i niezbędną dla przyszłości prowadzonej działalności - inwestycję. To wymaga od zarządu dokładnego przeanalizowania różnych dostępnych opcji rozwoju - podkreśla Leszek Stokłosa, prezes zarządu spółki Polwax SA.

Pod koniec stycznia w komunikacie Polwax informował o zmniejszeniu ilości dostaw surowca od głównego dostawcy, istotnym ograniczeniu zewnętrznych zamówień na realizacje usług laboratoryjnych i spadku rentowności mas zniczowych.

- W tej chwili koncentrujemy nasze działania na pozyskaniu trwałych i niezawodnych źródeł zaopatrzenia w surowiec spełniający nasze wymagania jakościowe oraz poszerzeniu rynków zbytu w szczególności dla produktów wysokomarżowych - podsumowuje prezes L. Stokłosa.

Polwax jest jednym z największych producentów i dystrybutorów parafiny przemysłowej w Europie oraz liderem w tej branży w Polsce. Posiada zakłady w Jaśle oraz Czechowicach-Dziedzicach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2014 r.


Czytaj więcej: