Tradycyjne słoiki ustępują miejsca tworzywom sztucznym

Tradycyjne słoiki ustępują… Najnowsza seria pojemników RPC Bramlage – odpowiednich do wielu różnorodnych zastosowań, np. do pakowania żywności, kosmetyków, podarunków lub przechowywania różnych produktów – dowodzi, jak funkcjonalne zalety tworzyw sztucznych mogą wzbogacić tradycyjne wzory opakowań.

Słoik Clip jest zaprojektowany w klasycznym stylu szklanych słoików z hermetycznym zamknięciem i metalowym zaciskiem. Pojemniki wraz z wieczkiem są formowane wtryskowo z PET i znacznie przewyższają funkcjonalność szkła pod względem niewielkiej wagi oraz odporności na uderzenia, dorównując mu przy tym wysokim stopniem przejrzystości kontaktowej.


Podobne ciekawe połączenie tradycyjnego wyglądu i nowoczesnych właściwości cechuje zacisk z ocynkowanego metalu i opaska z elastomeru termoplastycznego, specjalnie zaprojektowane do zastosowań wymagających kontaktu z olejami jadalnymi i tłuszczami.

Szerokie opcje dekoracyjne, takie jak etykietowanie, sitodruk lub wytłaczanie zdobień, oraz wybór pojemności 125, 200 i 350 ml umożliwia dostosowanie pojemnika do określonego wizerunku marki i celów marketingowych.

Jednym z przedsiębiorstw, które dostrzegły zalety słoików Clip i doceniły solidność RPC Bramlage jako dostawcy, jest firma The Body Shop, która zamówiła ten pojemnik do trzech produktów ze swojej serii Spa Wisdom.

Wersja pojemnościowa 125 ml została wykorzystana do pakowania Africa Spa Honey Butter, 200 ml do Africa Spa Rich Body Balm, a 350 ml do Africa Spa Salt Scrub. Wszystkie pojemniki zdobione są sitodrukiem w dwóch kolorach, aby silniej wyróżnić markę.

„Seria Clip zapewnia wszystkie funkcjonalne zalety nowoczesnych tworzyw sztucznych, łącząc je z przyjemną tradycyjną formą” – powiedział Günter Pohlmann, dyrektor handlowy RPC Bramlage-Wiko Cluster. „Dzięki swej prostocie są to idealne pojemniki do wielu różnych zastosowań”.

RPC Bramlage GmbH
Brageler Straße 70,
D-49393 Lohne, Germany
Tel: +49 (0)4442 881-0
Fax: +49 (0)4442 881-252
Email: management@rpc-bramlage.de

RPC Wiko GmbH & Co KG
Donatustrasse 102,
50259 Pulheim, Germany
Tel: +49 (0) 2234 9858-0
Fax: +49 (0)2234 9858 180
Email: info@rpc-wiko.de

Czytaj więcej:

Reportaże

Forum