Trwałe znakowanie profili i rur z tworzyw sztucznych

Trwałe znakowanie profili… Obserwując światowe trendy w zakresie zapotrzebowania na rury i profile z tworzyw termoplastycznych, zauważyć można wzrost popytu o 4-7 proc. rocznie, z czego ok. 60 proc. stanowią produkty z PVC, zaś pozostałe 40 proc. - wyroby wykonane z PE/HDPE/PPR. W tym kontekście warto przyjrzeć się zagadnieniom związanym ze znakowaniem tworzyw oraz wymaganiom, jakie stawiane są urządzeniom do tego służącym.

Wymagania branży wytłaczania

Produkcja w branży wytłaczania to najczęściej praca ciągła w trybie 24/7, odbywająca się w dość wysokich temperaturach otoczenia, często dochodzących do 35 st. C w najcieplejszych miesiącach roku. Z reguły rury czy profile opisywane są długim komunikatem, zawierającym - oprócz nazwy, numeru wyrobu i nazwy producenta - również jego logo, znaki graficzne powiązane z normami czy kody kreskowe. Stosowane są różnorodne tworzywa (np. PVC, PE/HDPE, PP, PPR) zarówno w jasnej, jak i ciemnej kolorystyce.

znakowanie markem imaje


Największym wyzwaniem pozostaje uzyskanie trwałego, kontrastowego nadruku na trudnym materiale, jakim jest polietylen. Oznakowanie musi być ponadto odporne na warunki atmosferyczne, światło dzienne (często wyroby przechowywane są na zewnątrz) oraz być na tyle trwałe, aby przetrwać długie lata, nawet na rurach zakopanych w ziemi czy zanurzonych w wodzie.

Ponadto wytwórcy, pragnąc zoptymalizować koszt inwestycji, jaką jest zakup przemysłowych drukarek, wymagają od dostawców urządzeń niezawodnych, oszczędnych, z niskim kosztem eksploatacji.

Optymalizacja TCO dla drukarek przemysłowych

Firma Markem-Imaje, jeden z czołowych producentów przemysłowych urządzeń do znakowania i etykietowania, rozumiejąc potrzeby branży oraz bazując na wieloletnim doświadczeniu, zapewnia rozwiązania gwarantujące niezawodne znakowanie i optymalizację całkowitych kosztów użytkowania (TCO). Przemysłowe drukarki ink jet Markem-Imaje, służące do bezdotykowego znakowania, zabezpieczają potrzeby stałej dostępności urządzeń znakujących – dzięki nowoczesnej konstrukcji, najwyższej jakości podzespołom oraz bardzo długim okresom międzyprzeglądowym sięgającym 14 tys. godzin (nawet dla atramentów kontrastowych), zakład produkcyjny ma stale dostępny sprzęt, a przestoje urządzeń spowodowane awarią przestają zaskakiwać i burzyć plany produkcyjne.

znakowanie


Gama ponad 30 specjalistycznych atramentów dostarcza rozwiązania spełniające najtrudniejsze wymagania – trwałe, kontrastowe nadruki, nawet na ciemnym PE, odporne na działanie wielu czynników – światła UV, wody, temperatury, alkoholu, płynów motoryzacyjnych. Atramenty permanentne wnikają w podłoże, przez co gwarantują trwałość nadruków na lata.

drukarka i głowica coleman


Dla producentów profili i rur z tworzyw szczególnie interesujące są dwa modele drukarek Markem-Imaje – 9450 oraz 9028. Z uwagi na innowacyjną konstrukcję oraz bardzo niskie koszty eksploatacji (minimalne zużycie rozcieńczalnika czy zerowe koszty przeglądów), rozwiązania te przynoszą znaczne oszczędności i w rezultacie wpływają na wzrost wydajności produkcji.

coleman international              markem imaje

Coleman International - przedstawiciel firm Markem-Imaje, CAB GmbH, Novexx Solutions GmbH


Kontakt w Polsce:
Coleman International Sp. z o.o.
tel. +48 22 651 76 63 do 65
e-mail: biuro@coleman.pl
www.coleman.pl

Czytaj więcej:
brak
 

Drukarki kodów kreskowych, drukarki etykiet, bezdotykowe drukarki małych i dużych znaków, drukarki przemysłowe Markem - Imaje

Polska
kuba
kuba

Wysłany: 2019-07-04 09:17:01

Warto zajrzeć do oferty firmy Rea Jet produkującej i dystrybuującej przemysłowe drukarki do znakowania produktów i opakowań. Pomogą i fachową doradzą w wyborze odpowiedniego sprzętu. Gwarantują najwyższą jakość swoich urządzeń.

Reportaże

Forum