Tworzywa poruszą świat podczas targów K

Tworzywa poruszą świat podczas… Targi K w Düsseldorfie to miejsce, w którym tradycyjnie branża tworzyw i przemysłu gumowego z całego świata raz na trzy lata prezentuje swoje innowacje, najnowsze trendy i inwestycje. Na stoiskach o powierzchni 170 tys. metrów kwadratowych w 19 halach wystawiać się będzie w tym roku ponad 3 tys. firm. Centralnym punktem tegorocznych targów będzie specjalna wystawa zatytułowana "Tworzywa poruszają”, której gospodarzem jest niemiecki przemysł tworzyw i Messe Düsseldorf, pod egidą PlasticsEurope Deutschland e.V.

Motto wystawy nawiązuje do słowa 'poruszać' w szerokim znaczeniu: tworzywa ułatwiają przemieszczanie się, czyniąc podróż szybszą, bezpieczniejszą i wygodniejszą, ale także 'poruszają' nasze emocje - i to zarówno tworzywa używane w sztuce czy wzornictwie, jak i te, które wykorzystywane są do rozwiązywania problemów świata współczesnego.

Pięć obszarów tematycznych wystawy przybliży szeroką gamę zastosowań materiałów polimerowych. W sekcji 'Tworzywa poruszają - ludzie' można będzie zobaczyć jak tworzywa, wykorzystane w nowoczesnych samochodach, autobusach, pociągach czy samolotach, ułatwiają przemieszczanie się, również ludziom niepełnosprawnym. Odwołanie do emocji znajdziemy w sekcjach sport oraz sztuka i architektura. Nowoczesne wzornictwo byłoby niemożliwe bez tworzyw - są one obecne zarówno w teatrze, w muzeach, jak i w nowoczesnych budynkach. Natomiast sekcja 'Tworzywa poruszają - przyszłość' poświęcona będzie innowacjom i przyszłym rozwiązaniom w medycynie, przy produkcji wody pitnej oraz żywności dla rosnącej populacji oraz przy efektywnym wykorzystaniu energii.
Wystawie towarzyszyć będą panele dyskusyjne z udziałem ekspertów reprezentujących naukę i przemysł, Dzień Młodych (w niedzielę targową), a także codzienne pokazy eksperymentów.

Czytaj więcej:
Targi 1280