W firmie Abplanalp Consulting odbyły się dwa Dni Otwarte

W firmie Abplanalp Consulting odbyły się dwa Dni Otwarte
Dwukrotnie w ciągu ostatnich kilkunastu dni odbyły się w firmie Abplanalp Consulting tzw. Dni Otwarte. Klienci firmy mogli zapoznać się z działaniem spawarek do rur cienkościennych Flexmaster oraz poznać tajniki funkcjonowania frezarek OPS Ingersoll.

Na spotkanie z okazji prezentacji frezarki OPS Ingersoll do Centrum Techniczno – Wystawowego Abplanalp Consulting przybyło blisko 40 osób.

Dowiedzieli się, czym charakteryzują się nowoczesne technologie szybkoobrotowego frezowania oraz jak wyglądają maszyny, które łączą w sobie funkcje elektrodrążarek i szybkoobrotowych frezarek. Ponadto zapoznali się z koncepcją szybkoobrotowego frezowania. Prowadzący spotkanie przedstawili zalety technologii HSC (ang. High Speed Cutting).

Skupili się przede wszystkim na wytłumaczeniu zasad obróbki wyjątkowo twardych materiałów takich jak stal o twardości do 63HRC oraz materiałów trudnoskrawalnych: grafitu, tworzywa, aluminium i miedzi. Omówili również kilkukrotne skrócenie czasu obróbki w stosunku do frezowania konwencjonalnego oraz możliwość obróbki na gotowo. Pokazano też współpracę technologii HSC z procesem erozji elektrodami grafitowymi.

Po prezentacji koncepcji szybkoobrotowego frezowania zaprezentowano uczestnikom spotkania film na temat technologii HSC oraz firmy OPS Ingersoll.

Odbył się też pokaz pracy frezarki HSC OPS 650 oraz drążarki wgłębnej Gantry500. Dla wygody klientów we frezarce umieszczono kamerę, dzięki której na specjalnym ekranie możliwe było śledzenie postępów pracy maszyny.

Jeśli chodzi natomiast o drugie spotkanie, które było poświęcone zastosowaniu spawarki do rur cienkościennych Flexmaster 400, to zjawiły się na nim osoby z firm, które przy produkcji chcą stosować metody zapewniające wysoką wydajność oraz pomagające obniżyć koszty produkcji.

Została im przedstawiona oferta jednego z najbardziej znanych na rynku producentów do obróbki rur cienkościennych - niemieckiej firmy Weil Engineering.

Zaprezentowano pokaz pracy spawarki. To co szczególnie zainteresowało gości, to fakt, że maszyna pracowała wykorzystując najtańsze źródło do spawania: Tig – Welding. To zaś zapewniało idealną jakość spoiny.

Goście wysoko ocenili wydajność maszyny oraz uniwersalny system mocowania przedmiotu do spawania. Jego walory polegały m.in. na tym, że nie było wymagane stosowanie jakichkolwiek oprzyrządowań w przypadku dowolnej średnicy rur. Spawarka do rur kominowych Flexmaster 400/1250 pozwala na produkcję 150 rur w ciągu godziny. Maszyna jest prosta w obsłudze. Zakres czynności wykonywanych przez operatora ogranicza się wyłącznie do załadowania urządzenia zwiniętymi półproduktami, a następnie wyjęcia pospawanej rury. Co szczególnie ważne, maszyna nie emituje szkodliwych dla otoczenia substancji.

Praca Flexmaster 400/1250 na tyle spodobała się odwiedzającym, że przeprowadzono kilka rozmów handlowych. Znaleźli się też nabywcy urządzenia.

Kolejne spotkanie odnośnie prezentacji pracy spawarki zaplanowano na wrzesień.

Firma Abplanalp Consulting istnieje na rynku prawie 30 lat. Jest jednym z pierwszych przedsiębiorstw, które zajęły się sprzedażą obrabiarek na terenie Polski. W naszym kraju Abplanalp Consulting zatrudnia 80 osób. Posiada m.in. Centrum Techniczne, w którym znajduje się stała ekspozycja urządzeń.


brak
 

Haas, cnc, obróbka cnc, obrabiarki cnc, obrabiarki sterowane numerycznie, obrabiarki ciężkie,

Polska