WITTMANN R9 WLAN TeachBox: Nowy wymiar wolności

WITTMANN R9 WLAN TeachBox:…

Na targach K 2019 w Düsseldorfie Wittmann zaprezentował kolejną innowacyjną opcję dla sterownika robota R9.

Wpływ użytkowników jest coraz bardziej zauważalny na kierunki rozwoju urządzeń przemysłowych. Także WITTMANN wsłuchuje się w opinie swych klientów i wprowadza do oferty rozwiązania dostosowane do nowych wymagań. Zauważalne jest to w nowym układzie sterowania R9 wyposażonego w funkcje Multitouch.

Podczas konfigurowania robotów ważne jest, aby być jak najbliżej obszaru pracy robota, by precyzyjnie ustawić żądaną pozycję. Aby umożliwić to w pełni, terminale operatorskie muszą być wyposażone w funkcjonalność, która umożliwia bezpośrednie uruchamianie ruchów robota. Stąd potrzeba wyposażenia terminali w funkcje bezpieczeństwa, takie jak zatrzymanie awaryjne i przełączniki potwierdzeń, zgody. 

Od dziesięcioleci Wittmann spełnia te wymagania proponując dla swych robotów programatory Teachbox. Programatory zapewniają bezpieczeństwo pracy i swobodę poruszania się obsłudze. Im mankamentem jest jednak kabel łączący je z układem sterowania robota. Szczególnie w przypadku większych wtryskarek lub większych układów automatyzacji kabel łączący może stanowić niedogodność. Może ulec uszkodzeniu, trzeba pilnować, czy nie utrudnia on ruchów robota lub czy nie stanowi niebezpieczeństwa potknięcia się dla obsługującego. Problemy te rozwiązuje bezprzewodowy terminal R9 WLAN TeachBox. 

wittmann-r9-wlan-teachbox
WITTMANN R9 WLAN TechBox-wlan

Bezpieczna transmisja danych odbywa się przez redundantne połączenie radiowe połączone w aktywnym sprzężeniu z odpowiednią stacją bazową. Po sparowaniu aktywowane są funkcje bezpieczeństwa, takie jak zatrzymanie awaryjne. Włącznik i stacyjka, widoczne są dla operatora za pomocą aktywnie podświetlanego wyłącznika awaryjnego. Do bezpiecznej transmisji danych wykorzystywana jest technologia komunikacji "Black Channel". 

WITTMANN R9 WLAN TeachBox może być wykorzystywany do obsługi wielu robotów. Należy tylko określić, które z urządzeń mają być obsługiwane i odpowiednio sparować urządzenia. Programator R9 WLAN TeachBox korzysta z certyfikowanej przez TÜV koncepcji bezpieczeństwa. 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna