WTH firmą przyjazną dla klientów

Sama nazwa WTH jest w Unii Europejskiej od 2010 roku zarejestrowanym znakiem handlowym.

Główna marka własna firmy, "Addforce", została zarejestrowana dwa lata temu. "Addforce" gwarantuje klientom nie tylko dodatki wysokiej jakości - "Addforce" to przede wszystkim gwarancja powtarzalności tejże jakości.

- Dodatkowe oznaczenie naszych produktów nazwami handlowymi "Addforce" lub "WTH-" eliminuje także ryzyko pomylenia ich z produktami konkurencji - stwierdza Thieme.

Jedną z głównych grup produktowych firmy WTH są uniepalniacze, w tym m.in. wodorotlenki glinu, polifosforany amonu i pochodne melaminy, jak poli- i pyrofosforany melaminy oraz cyjanurany melaminy. Uniepalniacze te są oferowane w postaci białego proszku i mogą być stosowane same lub w kombinacji z innymi dodatkami celem uzyskania pożądanego stopnia uniepalnienia.

Niemałą grupą produktów są dodatki oferowane dla przetwórstwa PVC. Polimer ten znany jest ze sporej wytrzymałości mechanicznej oraz chemoodporności, wytwarzane z niego w procesie ekstruzji są m.in. profile okienne, profile techniczne oraz rury. Niestety, w niskich temperaturach otoczenia PVC staje się bardziej kruchy i traci odpowiednią udarność. WTH oferuje więc modyfikatory udarności - przykładowo są to modyfikatory akrylowe i chlorowane polietyleny (CPE). Dodatki te charakteryzują się doskonałą kompatybilnością z polimerem, łatwym procesem wdrożenia oraz długotrwałym efektem działania. Nierzadko stosowane są gotowe mieszanki akrylów z CPE, które WTH także posiada w swojej ofercie. Modyfikatory akrylowe mają lepszy efekt dla utrzymania połysku, CPE daje dobre efekty w produktach wymagających zastosowania w niższych temperaturach; jest to ponadto modyfikator znacznie korzystniejszy cenowo.

WTH-Chemsorb, WTH-Chemstab (stabilizatory świetlne) oraz WTH-Chemnox (antyutleniacze) to produkty z grupy dodatków wymagających niewielkiego dozowania podczas ich stosowania. W zależności od wymagań klientów także tutaj firma oferuje gotowe mieszanki obydwu wymienionych dodatków. Produkty te pochodzą z Chin, gdzie są wytwarzane w oparciu o najnowsze trendy rynkowe, podobnie jak pochodzące również z Państwa Środka fluorescencyjne rozjaśniacze optyczne, doskonale poprawiające białość lub wyrazistość barw w tworzywach sztucznych, farbach, lakierach itd. Ofertę tej grupy dodatków uzupełniają deaktywatory metali (do zastosowania głównie w mieszankach kablowych) oraz środki poprawiające transparentność (inaczej nukleanty - do stosowania głównie w polipropylenie).

Firma WTH GmbH także w Polsce przyzwyczaiła się już do wysokich wymagań swoich klientów. W wychodzeniu im naprzeciwko pomaga firmie ścisłe trzymanie się swoich własnych zasad, z których dwie właściciel firmy postrzega jako priorytetowe: "Potencjalne błędy eliminujemy już na etapie wprowadzania produktów do oferty" oraz "Chcemy należeć do najbardziej przyjaznych klientom dystrybutorów w naszych branżach".

WTH


Poza tradycyjnym logo znakiem rozpoznawczym dla firmy WTH jest obraz zawierający kilka elementów charakterystycznych dla portowego, ponad 1000-letniego miasta Stade, zlokalizowanego w okolicach Hamburga.

Czytaj więcej:

Wysoko specjalizowane dodatki i środki pomocnicze dla przetwórstwa polimerów i gumy oraz dla branż pokrewnych

Niemcy, 21682 Stade, Beguinenstr. 13