Warto było odwiedzić targi Packaging Innovations

Warto było odwiedzić targi…
Organizowane przez grupę easyFairs targi Packaging Innovations już po raz trzeci gościły na polskim rynku opakowaniowym.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że gościmy największą ilość firm w historii tego wydarzenia – powiedziała Ewa Woch, dyrektor zarządzająca imprezy.

W dniach 23-24 marca w hali wystawowej w Warszawie pojawiło się blisko 100 wystawców, prezentujących materiały opakowaniowe, gotowe opakowania, maszyny i urządzenia oraz usługi wykorzystywane w przemyśle opakowaniowym. Przed trzema laty impreza startowała z liczba o ok. 30 wystawców mniejszą. Podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach w targach jako wystawca uczestniczył nasz serwis Plastech.pl.

Marka organizatora przyciągnęła tym razem do Warszawy nawet te firmy, które początkowo nie planowały uczestnictwa w targach. Na kilku stoiskach dowiedzieliśmy się, że wprawdzie polski oddział przedsiębiorstwa nie miał zamiaru przyjeżdżać na Packaging Innovations, ale centrala zagraniczna chwaląc sobie formułę targów easyFairs zobligowała Polaków do uczestnictwa w wydarzeniu. Dopisali także zwiedzający. Zwłaszcza pierwszego dnia imprezy wiele stoisk przeżywało znaczne oblężenie.

Packaging Innovations 2011


Jak na każdych targach nie zabrakło ciekawych prezentacji naukowych i produktowych.

W tej pierwszej materii dobrze spisało się zwłaszcza Centrum Bioimmobilizacji i Innowacyjnych Materiałów Opakowaniowych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. W jednostce tej opracowano niedawno technologię dyspersji woskowej do modyfikacji opakowań w celu poprawy ich właściwości barierowych oraz technologię modyfikacji powierzchni bazującą na zastosowaniu substancji pochodzenia naturalnego jako składników proekologicznych, antymikrobiologicznych powłok.

Jeśli chodzi natomiast o ciekawostki produktowe to zaliczyć do nich można np. zaprezentowaną przez firmę Natalii etykietę shrink sleeve na wódce Bruce Willis, wydrukowaną w technologii cyfrowej. Dzięki temu otrzymaliśmy innowacyjne i funkcjonalne opakowanie obkurczając szklaną butelkę etykietą termokurczliwą.

Ciekawym, ale przede wszystkim praktycznym rozwiązaniem były również skrzyniopalety z tworzyw sztucznych firmy Soehner Polska. W opinii wystawcy generują one oszczędności w transporcie powrotnym oraz magazynowaniu pustych pojemników i co najważniejsze gwarantują też redukcję objętości po złożeniu o ponad 80 proc.

Poniżej prezentujemy link do fotoraportu z targów:
Fotoraport - Packaging Innovations 2011