Większa innowacyjność dzięki platformie 3DEXPERIENCE i HTC Vive Business Edition

Większa innowacyjność dzięki…
Firma Dassault Systèmes poinformowała, że użytkownicy platformy 3DEXPERIENCE mogą już oglądać, badać i walidować projekty w immersyjnej rzeczywistości wirtualnej na każdym etapie procesu rozwoju produktu dzięki systemowi wirtualnej rzeczywistości HTC Vive Business Edition. Rozwiązanie to otwiera nowe możliwości w zakresie udoskonalania doświadczeń klienta.

Użytkownicy platformy 3DEXPERIENCE, w tym projektanci przemysłowi, inżynierowie mechanicy, sprzedawcy, kierownicy projektów, planiści produkcyjni i inni decydenci z wielu różnych branż mogą teraz podłączyć i uruchomić hełm HTC Vive Business Edition oraz pracować z poziomu desktopu z użyciem naturalnej nawigacji w środowisku stereoskopowej rzeczywistości wirtualnej. Ta nowa metoda dostępu, przeglądania i badania rodzimych modeli wirtualnych na platformie 3DEXPERIENCE podczas procesu rozwoju produktu dostarcza lepszych wrażeń przestrzennych i pozwala na lepsze zrozumienie głębi, struktury i projektu danego obiektu, co nie jest możliwe przy pomocy jedynie ekranu komputera.

- Rzeczywistość wirtualna przekroczyła zastosowania typowo konsumenckie i obecnie umacnia swoje strategiczne znaczenie w bardziej świadomym podejmowaniu decyzji biznesowych - mówi Olivier Ribert, wiceprezes Działu High-Tech w Dassault Systèmes. - Rzeczywistość wirtualna w połączeniu z naszym doświadczeniem dotyczącym rozwiązań branżowych na platformie 3DEXPERIENCE zapewnia nowy, intuicyjny sposób przesunięcia granic kreatywności. Projektanci i inżynierowie będą mogli usprawnić konwergencję estetyki produktu i wymagań technicznych, zaś sprzedawcy bardziej skutecznie wpływać na doświadczenia użytkownika, starając się silniej oddziaływać na jego emocje i osobiste odczucia.

Dassault Systèmes


- Vive Business Edition pozwala klientom Dassault Systèmes używać rzeczywistości wirtualnej na szeroką skalę przy niskich kosztach - mówi Hervé Fontaine, wiceprezes ds. Rozwoju Biznesu z zastosowaniem Rzeczywistości Wirtualnej w HTC. - Dzięki unikalnemu systemowi śledzenia laserowego Vive, który zapewnia okołomilimetrową precyzję i niską latencję, jest to doskonały wybór dla użytkowników CATIA od Dassault Systèmes, którzy mogą teraz kontrolować efekty swojej pracy w czasie rzeczywistym, na bieżąco poprawiając swoje projekty.

Rzeczywistość wirtualna na platformie 3DEXPERIENCE wspieranej przez HTC Vive Business Edition sprzyja współpracy między Dassault Systèmes i HTC, wprowadzając rzeczywistość wirtualną w przestrzeń przedsiębiorczości. W kwietniu 2016 roku firmy ogłosiły plany przedstawienia w trakcie światowych konferencji zastosowań HTC Vive i 3DEXPERIENCE w biznesie i administracji publicznej.

Dassault Systèmes

Reportaże

Forum

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2019-09-04

Bercik88

Program do ewidencji i napraw form wtryskowych 2019-09-02

Tipen1

Wytłaczarka HDPE, przegrzewa. 2019-07-25

Yellow

Problem z plastyfikacją PS 2019-07-14

Yellow

Docisk agregatu w maszynach hydraulicznych Engel. 2019-06-28