Wileński wernisaż Orlenu

Wileński wernisaż Orlenu
PKN Orlen zainaugurował w Wilnie wystawę plakatów poświęconą bezpieczeństwu i higienie pracy. Litewską ekspozycję można oglądać do 28 kwietnia br., kolejne odsłony zaplanowano w Płocku, Warszawie, Pradze i Kijowie.

PKN ORLEN dąży do utrzymania najwyższych norm bezpieczeństwa w całej Grupie Kapitałowej. - BHP w nowoczesnym zakładzie przemysłowym to nie tylko bezpieczeństwo pracowników, lecz także troska o środowisko naturalne i stabilność produkcji – powiedział Ireneusz Fąfara, prezes Orlen Lietuva. - Tym bardziej cieszy, że małe święto grafiki, które udało się zorganizować by w otoczeniu prac najciekawszych polskich twórców plakatu zaprezentować osiągnięcia ORLENu spotkało się z dużym zainteresowaniem - dodał.

Wileński wernisaż, który otworzył cykl wystaw tłumnie odwiedzili kontrahenci litewskiego Orlenu decydenci oraz pozostali zwiedzający. Dzięki wystawie koncern realizuje także misję wspierania polskiej kultury i promowania jej osiągnięć na rynkach, na których jest obecny.

Wystawa obejmuje bowiem około 120 plakatów BHP, w tym m.in. dzieła Henryka Tomaszewskiego, Romana Cieślewicza, Waldemara Świerzego, Jana Lennicy, Rosława Szaybo czy Macieja Urbańca, jak i 20 ikon Polskiej Szkoły Plakatu, m.in. "Głód" Bronisława Zelka, "Lot" Tomasza Rumińskiego czy "POLAND" Wiktora Górki.

Wystawa powstała dzięki współpracy z Instytutem Polskim w Wilnie, jako instytucją odpowiedzialną za promocję polskiej kultury za granicą oraz galerią The Art of Poster Piotra Dąbrowskiego, który pełni nadzór kuratorski nad wystawą.
Reportaże

Forum

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Prismatic

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-04-14

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08