Wileński wernisaż Orlenu

Wileński wernisaż Orlenu PKN Orlen zainaugurował w Wilnie wystawę plakatów poświęconą bezpieczeństwu i higienie pracy. Litewską ekspozycję można oglądać do 28 kwietnia br., kolejne odsłony zaplanowano w Płocku, Warszawie, Pradze i Kijowie.

PKN ORLEN dąży do utrzymania najwyższych norm bezpieczeństwa w całej Grupie Kapitałowej. - BHP w nowoczesnym zakładzie przemysłowym to nie tylko bezpieczeństwo pracowników, lecz także troska o środowisko naturalne i stabilność produkcji – powiedział Ireneusz Fąfara, prezes Orlen Lietuva. - Tym bardziej cieszy, że małe święto grafiki, które udało się zorganizować by w otoczeniu prac najciekawszych polskich twórców plakatu zaprezentować osiągnięcia ORLENu spotkało się z dużym zainteresowaniem - dodał.

Wileński wernisaż, który otworzył cykl wystaw tłumnie odwiedzili kontrahenci litewskiego Orlenu decydenci oraz pozostali zwiedzający. Dzięki wystawie koncern realizuje także misję wspierania polskiej kultury i promowania jej osiągnięć na rynkach, na których jest obecny.

Wystawa obejmuje bowiem około 120 plakatów BHP, w tym m.in. dzieła Henryka Tomaszewskiego, Romana Cieślewicza, Waldemara Świerzego, Jana Lennicy, Rosława Szaybo czy Macieja Urbańca, jak i 20 ikon Polskiej Szkoły Plakatu, m.in. "Głód" Bronisława Zelka, "Lot" Tomasza Rumińskiego czy "POLAND" Wiktora Górki.

Wystawa powstała dzięki współpracy z Instytutem Polskim w Wilnie, jako instytucją odpowiedzialną za promocję polskiej kultury za granicą oraz galerią The Art of Poster Piotra Dąbrowskiego, który pełni nadzór kuratorski nad wystawą.

Czytaj więcej: