Wittmann - Battenfeld na targach Plastpol 2011

Wittmann - Battenfeld na targach…
Wittmann – Battenfeld będzie jak co roku jednym z ponad 600 wystawców targów Plastpol w Kielcach. Na jego stoisku prezentowane będą najnowsze maszyny do przetwórstwa wtryskowego.

Efektywność i oszczędność, to dwa główne hasła na jakie chcą zwrócić uwagę przedstawiciele Wittmann – Battenfeld podczas tegorocznego Plastpolu. W tym celu firma zaprezentuje swoją nowe wtryskarki z serii Eco-Power. Produkować one będą detale precyzyjne i medyczne z wykorzystaniem polipropylenu dostarczanego przez koncern Borealis.

Na w pełni elektrycznej wtryskarce Eco Power o sile zamykania 110 ton powstawać będą złączki. Maszyna zostanie wyposażona w najnowsze sterowanie z serii Unilog B6 i jednokrotną formę. Dołączony będzie do niej robot z serii Wittmann W, a cały system sterowania robota zostanie rzecz jasna zintegrowany z układem sterowania. Do cech szczególnych produkcji należeć będzie m.in. odformowanie gwintów wypraski przez serwosiilniki sterowane z poziomu układu sterowania wtryskarki. Czas cyklu dla tego zadania produkcyjnego wyniesie 29 sekund.


Druga wtryskarką jaką firma zabierze do Kielc będzie elektryczna maszyna EcoPower o sile zamykania 180 ton. Na niej z kolei odbywać ma się produkcja detali precyzyjnych, ale już do zastosowań i w warunkach medycznych. Na czterokrotnej formie tworzone będą kołnierze filtra do dializy. Będzie to więc pokaz pracy w tzw. środowisku clean room, które jest wymagane przy elementach medycznych. Czas cyklu osiągnie pułap 19 sekund.

We wtryskarkach z serii Eco-Power możliwe jest niskie zużycie energii włącznie z wykorzystaniem odzysku energii z ruchów hamowania, wykorzystywanej potem dla zasilania grzania cylindra. Są one także szczególnie przeznaczone do pracy w warunkach czystych pomieszczeń dzięki niskiej emisji ciepła i płaskim, gładkim powierzchniom. Dodatkowo dzięki wysokiej precyzji spełniają wymagania zastosowań medycznych.

Czytaj więcej: Targi 1020 Wtryskarki 530

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna