Wkręty dociskowe z zabezpieczeniem przed zgubieniem

Wkręty dociskowe z zabezpieczeniem…
Spółka Elesa+Ganter wprowadziła do oferty wkrętów dociskowych nowy model GN 653.2, który ułatwia montaż i demontaż mocowanych elementów. Jednocześnie konstrukcja nowego produktu zabezpiecza go przed zgubieniem, ponieważ przy demontażu łączonych części nie ma konieczności całkowitego wykręcenia wkrętu. Wkręty dociskowe GN 653.2 są szczególnie polecane do maszyn i urządzeń pracujących w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym, oraz wszędzie tam, gdzie szczególną uwagę przykłada się do zintegrowania elementów instalacyjnych np. z osłoną urządzenia.

Wkręty GN 653.2 posiadają gwint tylko na końcu trzpienia, zaś na pozostałej długości trzpień ma gładką powierzchnię i zmniejszoną średnicę względem gwintu.

Dzięki gładkiej powierzchni trzpienia, wkręt można wysunąć tylko do momentu oparcia się o gwint w elemencie mocowanym. Ta funkcjonalność powoduje, że wkręty serii GN 653.2 są zabezpieczone przed wypadnięciem z elementu mocowanego, a niewielka długość gwintu trzpienia pozwala na jego szybki montaż i demontaż. Poniżej zaprezentowano kilka sposobów montażu nowego wkrętu.

W celu montażu należy wykonać otwór gwintowany w elemencie mocowanym oraz w korpusie. W zależności od konstrukcji należy wykonać dodatkowy gładki otwór przejściowy w jednym lub obu łączonych elementach. Montaż odbywa się przez wkręcenie GN 653.2 w element mocowany oraz korpus. Demontaż polega na wykręceniu wkrętów tylko z korpusu.

Wkręty dociskowe GN 653.2 zostały wykonane w dwóch wariantach materiałowych: GN 653.2 - ze stali węglowej oksydowanej na czarno oraz GN 653.2-NI - ze stali nierdzewnej AISI 303 kulowanej na mat.

Elesa+Ganter


Czytaj więcej: Części standardowe 141

brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska


Reportaże

Forum

Ramones

Własna firma produkcyjna 2021-06-06

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23

Cosmoplast

Wtrysk PA6 GF 30 2021-03-20