Worki sztauerskie nowoczesnym produktem dla transportu

Worki sztauerskie nowoczesnym… Worki sztauerskie, to prosty sposób na pakowanie, stabilizację i zabezpieczanie przewożonych ładunków. Worki tego typu zaliczają się do grupy nowoczesnych opakowań wykorzystywanych w transporcie. W naszym kraju ich dystrybucją zajmuje się kilka firm. Do jednych z największych należą m.in. Izipak, ScanPack oraz Cordstrap.

Worki sztauerskie, inaczej nazywane workami powietrznymi, wykonywane są ze specjalnego wzmocnionego papieru typu kraft i dodatkowo jeszcze worka polietylenowego. Do ich najważniejszych zalet należy fakt idealnego dopasowywania się do kształtu towaru. Ma to o tyle duże znaczenie, że tego typu worek przyjmuje na siebie dużą ilość rozmaitych wstrząsów i wibracji, pojawiających się w podczas transportu. Ponadto są w stanie zagospodarować wolne miejsca pomiędzy paletami, co w dużym stopniu ogranicza ryzyko przemieszczania i zniszczenia przewożonych produktów. Jednym z ich najistotniejszych wyróżników jest jednak fakt, że można je wielokrotnie stosować, a ponadto w całości podlegają recyklingowi.

Czym cechują się i jakie różnice występują pomiędzy trzema firmami - Izipak, ScanPack i Cordstrap - oferującymi omawiane worki sztauerskie? Pierwszy z producentów, czyli firma Izipak oferuje worki papierowe i winylowe. Jeszcze niedawno ten asortyment stanowił firmową nowość, ale teraz stał się sprawdzoną jakością.

worek sztauerski

Oferowane przez Izipak papierowe worki mogą być opcjonalnie pokrywane cienką warstwą polietylenu. Ten zabieg ma im pomóc w walce z nadmierną wilgotnością. Worki Izipak występują w kilku ilościach warstw papieru kraft, co oznacza różną ich grubość. Papiery tego typu łączą w sobie wysokie parametry wytrzymałościowe. Dzięki zastosowaniu wyłącznie włókien pierwotnych, poddanych odpowiedniej obróbce mechanicznej i chemicznej otrzymują cechy, które predestynują je do wielu zastosowań technicznych i opakowaniowych.

Gramatura papieru kraft sprawia że jest on gruby i nie przepuszcza światła. Jego powierzchnia jest jednolita, porównywalna z papierem xero. To z kolei ułatwia wprowadzanie nadruku. Papier kraft posiada dodatkowo specjalną, wzmocnioną strukturę, dzięki czemu może wytrzymać duże obciążenia statyczne i dynamiczne. Worki sztauerskie Izipak dysponują specjalnymi zaworami powietrznymi, umożliwiającymi szybkie napełnienie bądź wypuszczenie powietrza z ich wnętrza.

Czytaj więcej:
Taśmy 10