Wrześniowy numer "Plast Echo" już dostępny

Wrześniowy numer "Plast Echo"…

Już dziś w ręce czytelników oddajemy kolejną, wrześniową odsłonę magazynu "Plast Echo". Jak zawsze przygotowaliśmy dla Państwa szereg interesujących artykułów i ciekawostek - tym razem motywem przewodnim numeru są materiały inteligentne. Co dokładnie znajdziecie Państwo na łamach naszego czasopisma?

O idei systemu butelek zwrotnych PET, jego głównych zaletach i praktycznym wdrożeniu w kontekście regulacji prawnych opowiedział red. Jackowi Leszczyńskiemu Mariusz Musiał, dyrektor zarządzający w firmie Alpla Poland. Z rozmowy z Beatą Pyś-Skrońską, dyrektorką biura Polskiej Izby Opakowań, dowiecie się zaś więcej na temat opakowań aktywnych oraz inteligentnych, ich działania i zastosowania. Wywiad z dr. hab. Andrzejem Swinarew poświęcony został z kolei ważnemu zagadnieniu wykorzystania polimerów inteligentnych w dzisiejszej medycynie. Do niezwykle istotnej kwestii finansowania innowacji w branży tworzyw sztucznych ze środków europejskich odniósł się zaś dr Józef Richert z firmy Conkret Z.R. Trejderowcy sp.j.

Z najnowszego numeru "Plast Echo" dowiecie się Państwo również interesujących rzeczy związanych z biomimetyką, polimerami biodegradowalnymi czy tworzywami inteligentnymi, których popularność i zakres zastosowań stale rośnie. Poznacie również ciekawą historię pieniędzy wytwarzanych z plastiku, przy czym autor artykułu - co intrygujące - wcale nie miał tu na myśli kart płatniczych.

Serdecznie zapraszamy do lektury i dzielenia się opiniami na temat czwartej odsłony naszego miesięcznika.


Czytaj więcej: