Współpraca Ineos i Biesterfeld na rynku wschodnim

Współpraca Ineos i Biesterfeld… Spółki Ineos Olefins & Polymers Europe oraz Biesterfeld Plastic GmbH poinformowały o rozszerzeniu długoterminowej współpracy. Zlokalizowana w Moskwie firma OOO Küttner, wchodząca w skład Biesterfeld Group, będzie dystrybuować na terenie Rosji i Ukrainy polietylen i polipropylen produkowany przez Ineos.

- Połączenie produktów Ineos z doświadczeniem rynkowym Biesterfeld stanowi bardzo silną ofertę dla klientów w tym regionie - powiedział Mervyn Williams, przedstawiciel Ineos. - Dlatego też spodziewamy się długotrwałej i owocnej współpracy na tym ważnym, rozwijającym się rynku.

Ineos oraz Biesterfeld są reprezentowane przez firmę Küttner podczas rozpoczętych wczoraj targów Interplastica w Moskwie.

Spółka Ineos Olefins & Polymers Europe posiada cztery kompleksy petrochemiczne w Europie - w Grangemouth (Wielka Brytania), Kolonii (Niemcy) Lavéra (Francja) oraz Rafnes (Norwegia). Pod względem zdolności produkcyjnych Ineos należy do największych europejskich producentów poliolefin.

Biesterfeld Plastic GmbH jest jednym z czołowych europejskich dystrybutorów tworzyw sztucznych. W ofercie firmy znajdują się produkty takich firm, jak DuPont, ExxonMobil Chemical, INEOS Olefins & Polymers Europe, BASF Polyurethanes, Solvay, Chevron Phillips, Styrolution, Chi Mei czy LG Chem.

Czytaj więcej: