Współpraca z Hochland demonstruje możliwości Bebo

Współpraca z Hochland demonstruje możliwości Bebo
Znakomita współpraca między RPC Bebo Plastik i Hochland AG znalazła odzwierciedlenie w zastosowaniu termoformowanych pojemników do konfekcjonowania szeregu produktów, m.in. nowego sera topionego.

Hochland AG z siedzibą w Heimenkirch w Allgäu jest producentem popularnych serów sprzedawanych pod dobrze znanymi markami - Hochland, Almette, Patros i Valbrie. Grupa Hochland dysponuje zakładami w sześciu krajach w Europie i potrzebny był jej dostawca opakowań posiadający sprawdzoną wiedzę techniczną i możliwości lokalnej obsługi, który stworzyłby opakowania do dwóch nowych produktów wprowadzanych na rynek w Polsce i Niemczech.

Spółka RPC Bebo Plastik wyprodukowała termoformowane z PP pojemniki doskonałe do pakowania serów topionych, posiadające atrakcyjny, opływowy kształt i wysokiej jakości etykiety firmy 3 P Spezialdruck nakładane po formowaniu.

Aby uatrakcyjnić prezentację produktu, rzucające się w oczy duże wieczko jest wstępnie zadrukowane techniką Bebo Print, umożliwiającą nanoszenie zdobień na całej powierzchni, aż do samej krawędzi wieczka.

W Polsce w pojemniki te pakowane są sery topione z serii "Krem śniadaniowy" w czterech wersjach smakowych: łagodny, z ogórkiem, z ziołami i z papryką. Powodzenie tej serii produktów skłoniło Hochland do wprowadzenia jej na rynek także w Rumunii.

W Niemczech pojemnik maksymalnie promuje zalety produktu - "pierwszy żółty ser do smarowania" - który, dzięki zastosowaniu nowego procesu produkcyjnego, łączy konsystencję odpowiednią do smarowania z charakterystycznym smakiem trzech rodzajów żółtego sera - goudy, ementalera i mazdamera.

Oba projekty skoordynowano, aby zapewnić jednolity standard opakowań. Opakowania były produkowane w należących do RPC Bebo Plastik zakładach w Bremervörde i napełniane w fabrykach Hochland w Niemczech i w Polsce, przy czym w Polsce wsparcie zapewniało przedsiębiorstwo RPC Bebo Polska.

"Jesteśmy przekonani, że powodzenie tej współpracy wróży dobrze na przyszłość, i szukamy dalszych możliwości realizacji wspólnych projektów" - stwierdzili Manfred Pipo (dyrektor Hochland ds. zakupów strategicznych w Europie) i Peter Falk (dyrektor handlowy RPC Bebo Plastik ds. nowych klientów)

RPC Bebo Plastik GmbH
Lloydstrasse 6,
D-27432 Bremervörde, Germany
Tel: +49 (0)4761 860-0
Fax: +49 (0)4761 860201
Email: info@rpc-beboplastik.de

Czytaj więcej: Opakowania 1108