Wtryskarka Fanuc w produkcji elementów optycznych

Wtryskarka Fanuc w produkcji…
Wtryskarka Fanuc Roboshot to urządzenie, które może być stosowane w wymagających procesach produkcyjnych, np. w wytwarzaniu elementów optycznych. Podczas premierowej prezentacji na tegorocznym Plastpolu maszyna we współpracy z robotem Fanuc LR Mate 200iD wytwarzała lupy optyczne.

Przedstawiciele firmy zauważają, że wtryskarka charakteryzuje się wysoką dokładnością, precyzją oraz stabilnością procesu niezależnie od warunków zewnętrznych. Właściwości urządzenia umożliwiają dokładne ustawienie warunków formowania, a co za tym idzie - dokładną plastyfikację. Maszyna charakteryzuje się dużym przyspieszeniem, szybką reakcją sterowania i wysoko-precyzyjnym sterowaniem dozowania. Te właściwości zapewniają wysoką wydajność i najwyższą jakość wykonania detali.

- Jest to szczególnie istotne w sektorach takich jak np. medyczny, elektroniczny czy optyczny, które są zobligowane do spełniania wyjątkowo wyśrubowanych norm - mówi Konrad Grohs, prezes FANUC Polska.

Wyróżnikiem wtryskarek Fanuc Roboshot jest także energooszczędność - jak przekonuje producent, pobór energii elektrycznej tej maszyny jest najniższy w porównaniu do wszystkich wtryskarek z napędem elektrycznym produkowanych na świecie. To sprawia, że maszyny te należą według producenta do najbardziej ekologicznych maszyn tego typu.

Podczas prezentacji na Plastpolu z maszyną współpracował robot LR Mate 200iD. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne w systemach transportowych i montażowych o wysokiej wydajności. Dzięki niskiej wadze i smukłej sylwetce robot wykorzystuje mniejszą przestrzeń hali produkcyjnej, oferując jednocześnie większe osiągi w zakresie szybkości osi, udźwigu i wykorzystania obszaru pracy.

Więcej na temat urządzenia, które zostało nagrodzone medalem targowym, opowiada w naszym materiale wideo Konrad Grohs.
Reportaże

Forum

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Prismatic

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-04-14

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08