Wtryskarki Haitian na targach Plastpol

Wtryskarki Haitian na targach…

Podczas tegorocznych targów Plastpol, Mapro Polska zaprezentowała 2 wtryskarki Haitian wraz z kompletnymi gniazdami produkcyjnymi.
Pierwszym prezentowanym urządzeniem był bestseller marki Haitian - wtryskarka hydrauliczna z kolanowym układem zamykania Mars w swojej najnowszej odsłonie "II S". Takich maszyn pracuje już ponad 300 000 sztuk na całym świecie i przez cały czas cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Na wtryskarce produkowane były cienkościenne pojemniki do galaretki z polipropylenu, z wykorzystaniem  trzyosiowego robota marki "Haitian by Sepro" odbierającego produkty z formy i odkładającego na  przenośnik taśmowy "Fratelli Virginio" co tworzyło kompletne gniazdo produkcyjne typu "pick and place".

Kolejną prezentowaną wtryskarką była maszyna Zhafir serii Zeres. Jest to maszyna elektryczna ze zintegrowanym układem hydraulicznym, z którego realizowane są 3 funkcje:

  • dosunięcie/odsunięcie jednostki wtryskowej,
  • sterowanie ruchem wyrzutnika,
  • sterowanie ruchem rdzeni.

Dzięki swojej dokładności, możliwości wykorzystania ruchów równoległych i oszczędności energii, maszyny tej serii cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich użytkowników.

W tym też gnieździe produkcyjnym prezentowana była rozwinięta automatyzacja procesu, do której wykorzystane zostały dwa roboty "Haitian by Sepro" oraz system kontroli wizyjnej formy "Avalon".

Produkowane były otwieracze do butelek z polipropylenu, gdzie do przygotowania metalowych zaprasek wykorzystany był 6-osiowy robot, następnie zapraski były pobierane i aplikowane do formy przez robota 3-osiowego z obrotem servo 0-180°. Ten sam robot odbierał gotowe detale i odkładał na przenośnik taśmowy. Dzięki systemowi kontroli wizyjnej "Avalon" sprawdzane było prawidłowe umieszczenie zaprasek w formie, jak również odebranie wszystkich elementów przez robota.

universal-robots-na-stoisku-mapro

Na stoisku można było zobaczyć również robota multifunkcyjnego, 6-osiowego marki "Universal Robot", który może zarówno współpracować z wtryskarką jak i wykonywać czynności montażowe bez konieczności stosowania wygrodzeń bezpieczeństwa.

Firma Mapro została założona w 1991 a jej głównym przedmiotem działalności jest dostarczanie technologii do wtrysku tworzyw sztucznych. Z koncernem Haitian firma rozpoczęła współpracę w 2008 roku, zaś w 2011 firma zadebiutowała w naszym kraju. Obecnie całkowita powierzchnia Mapro, wraz ze swoimi siostrzanymi spółkami wynosi ponad 2.600 m2 powierzchni biurowych, produkcyjnych i magazynowych.

Podczas targów Plastpol o prezentowanych przez Mapro Polska urządzeniach rozmawialiśmy z dyrektor zarządzająca Mapro Polska - Agnieszką Kulisiewicz oraz Piotrem Stangreciakiem - przedstawicielem handlowym firmy.Wtryskarki Haitian, wtryskarki Zhafir, osprzęt
 

Wtryskarki Haitian, wtryskarki Zhafir, osprzęt peryferyjny i roboty do wtryskarek

Polska


Reportaże

Forum

Jackoos_899

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-09-16

Iebm

Kilka pytań dotyczących procesu wtryskowego i wtryskarek. 2021-09-01

Yellow

Problem z rozbryzgami 2021-07-15

Bentor

Własna firma produkcyjna 2021-06-04

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09