Wtryskarki Negri Bossi na targach K 2013

Wtryskarki Negri Bossi na… Podczas targów K w Düsseldorfie Grupa Sacmi zaprezentuje swoje marki Negri Bossi i Sacmi na dwóch oddzielnych stoiskach.

Ekspozycja Negri Bossi zajmować będzie stoisko o powierzchni 800 m kw. (hala 15b, stoisko 22), na którym pokazanych zostanie osiem zintegrowanych linii produkcyjnych opartych na wtryskarkach z dwupłytowym i kolanowym układem zamykania oraz energooszczędną technologią Smart Energy. Wśród nich znajdzie się nowa wtryskarka Bi-Power VH 1000, najmniejsza z dwupłytowych maszyn w ofercie Negri Bossi, stosowana w produkcji wyrobów dla branży opakowań, budownictwa czy motoryzacji. Maszyna charakteryzuje się kombinacją mocy i wydajności w produkcji detali o dużych wymiarach i skomplikowanej konstrukcji przy znacznej redukcji czasu.

Zaprezentowana zostanie również 650-tonowa maszyna Vector ze zintegrowanym robotem, która produkować będzie poliwęglanowe odbłyśniki reflektorowe. Pojawi się również kolejna ikona z oferty Negri Bossi - Canbio 210 wyposażona w formę do produkcji elementów tłumików samochodowych na bazie PA66 +25 proc. GF i wspierana przez robota Sytrama. Wszystkie maszyny z zakresu 160-500 ton zaopatrzone są w nowe inteligentne układy zamykania Flex, niezawodny system V dla płyty ruchomej i strefy formowania wolne od oleju. Ponadto zobaczyć będzie można elektryczną Vestę 300 z jednostką Smart Flex oraz ultraszybką śrubą kulową dedykowaną dla potrzeb przemysłu opakowaniowego i medycznego, gdzie wymogiem jest krótki czas cyklu.

Negri Bossi


Innym rozwiązaniem przeznaczonym dla sektora medycznego jest elektryczna wersja kompaktowej, dwupłytowej wtryskarki Eleos 65. Podczas targów K maszyna będzie produkowała elementy strzykawek z polipropylenu. Będzie również okazja przyjrzeć się hydraulicznej maszynie Eos 120 specjalnie przygotowanej do wytwarzania wyrobów z ciekłego silikonu LSR (Liquid Silicon Rubber).

Czołówką wśród wtryskarek zaprezentowanych na K 2013 będą maszyny Sintesi Global należące do marki BM Biraghi. Innym rozwiązaniem będzie gniazdo produkcyjne probówek PET zainstalowane na hybrydowej wtryskarce Janus, wyposażonej w 32-otworowe formy Geofit i system podający Piovan.

Prezentacja Negri Bossi na K 2013 to również okazja do obejrzenia nowej serii szybkich i precyzyjnych manipulatorów Sytrama serii S, przeznaczonych do najbardziej skomplikowanych aplikacji (np. IML).

Marka Sacmi na powierzchni wystawienniczej około 700 m kw. (hala 13a, stoisko 63) zaprezentuje innowacyjne, elastyczne, wysokowydajne rozwiązania do produkcji nakrętek, pojemników i preform.

Czytaj więcej:
Targi 1280

Reportaże

Forum