Wtryskarki elektryczne Toyo - Hitachi

Wtryskarki elektryczne Toyo… Firma Toyo - Hitachi z Japonii wprowadziła na polski rynek swoje elektryczne wtryskarki. Podczas niedawnych targów Drinktec w Monachium na wtryskarach prowadzona była produkcja preform PET.

Podczas tegorocznych targów Drinktec w Monachium europejski dystrybutor japońskich wtryskarek elektrycznych Toyo-Hitachi zaprezentował oprócz maszyn także kompletne gniazdo produkcyjne do preform PET. Głównym elementem gniazda produkcyjnego była w pełni elektryczna wtryskarka Toyo o sile zwarcia 280 ton model 1519/280 I450B, na której produkowano preformy PET o wadze 30 g na formie 24-gniazdowej.

Maszyna była obsługiwana przez robot z bocznym dostępem. Dzięki specjalistycznemu, chłodzonemu wodą chwytakowi robota odebrane preformy pozostawały na nim i były chłodzone przez całe trzy cykle maszynowe. Dodatkowo robot pracował w zamkniętej kabinie, której wnętrze utrzymywane było w stałej i niskiej temperaturze.

Wtryskarka elektryczna Toyo do produkcji preform PET zaopatrzona jest w specjalnie zaprojektowany system utrzymywania ciśnienia pozwalający na uzyskiwanie szybkich cykli. Dzięki powtarzalności i dokładności system umożliwia dozowanie kolejnej dawki wtrysku przy formie zamkniętej. Podczas fazy wtrysku ciśnienie musi być zmniejszone, co odbywa się za pomocą jednostki kontroli. Ze względu na redukcję ciśnienia grupa wtrysku wycofuje się wypełniając komorę tworzywem.

Wtryskarki elektryczne Toyo - Hitachi

Jak tłumaczą przedstawiciele Toyo - Hitachi wykorzystanie wtryskarek w pełni elektrycznych wnosi kilka ważnych korzyści, z których w pierwszym rzędzie można wymienić znaczne oszczędności energii elektrycznej. Maszyny Toyo zużywają bowiem średnio 0,23 kWh/1kg przetwarzanego materiału, nie ma zatem konieczności stosowania chillera do chłodzenia oleju.

- W rezultacie oszczędności zużycia energii elektrycznej wynoszą nawet 60 proc. Wtryskarki elektryczne Toyo zapewniają wysoką precyzję produkcji, niezawodność funkcjonowania, znaczną redukcję konserwacji, co dodatkowo wpływa na efektywność procesów produkcyjnych. Konsekwencją stosowania wtryskarek elektrycznych jest redukcja emisji dwutlenku węgla, co czyni te maszyny całkowicie przyjaznymi dla środowiska - tłumaczy Anna Wójtowicz z firmy API, która jest w naszym kraju przedstawicielem i dystrybutorem maszyn Toyo - Hitachi.

Czytaj więcej:

Reportaże

Forum