Wymiana zarządu Grupy Azoty ZAK

Wymiana zarządu Grupy Azoty…
W środę wieczorem (6.04) Grupa Azoty ZAK poinformowała o dokonanych zmianach w zarządzie spółki. Odwołany został dotychczasowy prezes, Adam Leszkiewicz, oraz wiceprezesi - Mirosław Ptasiński, Dariusz Bednorz i Krzysztof Kamiński. Ich miejsce w zarządzie zajęli: Mateusz Gramza (prezes spółki) oraz Adam Gąsiorowski i Sławomir Brzeziński (wiceprezesi).

Nowy prezes Grupy Azoty ZAK SA jest absolwentem ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz inżynierem rolnictwa po studiach na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Od marca tego roku jest członkiem Rady Nadzorczej Polskiej Grupy Energetycznej SA. Od czerwca 2012 r. pełni funkcję prezesa spółki AgreCo, a od czerwca 2013 r. - spółki GRAMZA.

- Zmiany wynikają z celów, które Grupa Azoty stawia przed zarządami spółek - napisano w komunikacie. - To między innymi wzmocnienie realizacji procesów integracji i bardziej efektywnej konsolidacji. To również konsekwentny rozwój oparty o działania innowacyjne oraz pozycjonowanie marki na rynkach krajowych i międzynarodowych.


Plastyfikatory do tworzyw sztucznych (Oxoviflex®)
 

Plastyfikatory do tworzyw sztucznych (Oxoviflex®), alkohole OXO, aldehydy

Polska, 47-220 Kędzierzyn Koźle, Mostowa 30A