Wzrost sprzedaży Plast-Boxu dla branży spożywczej

Wzrost sprzedaży Plast-Boxu…
Plast-Box w pierwszej połowie roku odnotował 60-procentowy wzrost sprzedaży do wytwórców z branży spożywczej w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Jak informuje spółka, wzrosty te wynikają ze zwiększonych zamówień realizowanych na rzecz dotychczasowych klientów, jak również pozyskania kilku dużych odbiorców z branży oraz szeregu małych wytwórców.

Plast-Box zakłada dalszą ekspansję wśród producentów artykułów spożywczych. Spółka kończy właśnie negocjacje kolejnych trzech znaczących kontraktów na wiaderka z pokrywą 10Bis/5 o pojemności 10 l oraz wiaderka z pokrywą 5UL/2 o pojemności 5 l. Są one dostępne w ofercie od września i już realizowane są zamówienia dla klientów krajowych oraz zagranicznych, m.in. do Szwecji.

- Naszym sprzymierzeńcem w tym roku był bardzo udany sezon wiosenno-letni dla producentów przetworów warzywnych i owocowych takich jak dżemy, pomady, keczupy itd. - mówi Andrzej Sadowski, członek zarządu firmy. - Dzięki korzystnej pogodzie i dobrym zbiorom, wytwórcy zwiększyli poziom produkcji i wzrosła też liczba zamówień na nasze opakowania. Z drugiej strony, bardzo wysoka jakość naszych produktów i ich właściwości dostosowane w szczegółach do potrzeb branży spożywczej sprawiają, że nasi stali i znaczący odbiorcy decydują się poszerzać skalę realizowanych u nas zamówień i pakować w nasze pojemniki kolejne grupy asortymentowe wytwarzanych w ich zakładach produktów. Systematycznie też pozyskujemy nowe kontrakty w kraju i za granicą. Wszystko to przekłada się na wysokie wzrosty sprzedaży w branży spożywczej. Duży wpływ na nasze wzrosty w tej branży mają również inwestycje w park maszynowy, które Plast-Box zrealizował w ostatnich trzech latach

Najpopularniejszymi produktami firmy dla branży spożywczej są pojemniki typu wiaderko z pokrywką o pojemności 1 l, a także linia wiader typu LB o pojemności 3 l, 5 l i 10 l. Plast-Box oferuje opakowania standardowe oraz z pokrywami pod foliowanie, co pozwala na wydłużenie terminu przydatności produktu do spożycia. Wiaderka i pokrywy mogą być zdobione w nowoczesnej technologii IML umożliwiającej fotograficzne odwzorowanie nawet bardzo skomplikowanych projektów graficznych w pełnej kolorystyce. Są one wgrzewane w powierzchnię pojemnika, co zapewnia ich wyjątkową trwałość przy zachowaniu pełnej estetyki. Wszystkie opakowania oferowane przez słupskiego producenta dla artykułów spożywczych wytwarzane są zgodnie z europejskimi normami.

Klienci z branży spożywczej stanowią główną grupę odbiorców słupskiego producenta. W dużej mierze są to producenci z zagranicy. Obecnie eksport stanowi ponad 60 proc. sprzedaży Plast-Boxu. Opakowania pod tym szyldem są sprzedawane w 30 krajach europejskich, w tym w większości krajów unijnych.

 - Profil naszych klientów odpowiada charakterystyce branży spożywczej - dostarczamy nasze opakowania do wielkich graczy z tej branży, ale także bardzo wielu małych rodzinnych firm - mówi Sadowski. - W każdym przypadku klienci cenią wysoką jakość opakowań, ale także atencję, a jaką podchodzimy do poszczególnych zamówień, niezależnie od ich wielkości.

Czytaj więcej: Wiadra 52 Opakowania 1410