Z kamerą wśród tworzyw sztucznych

Z kamerą wśród tworzyw sztucznych… Spółka Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. zaprasza internautów do udziału w głosowaniu na najlepszy film o tworzywach sztucznych zrealizowany przez młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu płockiego. Konkurs jest realizowany w ramach inicjatywy "Perspektywy BOP" - autorskiego projektu edukacyjnego firmy Basell Orlen Polyolefins, która od 2009 roku zachęca uczniów z Płocka i okolic do wyrażania opinii na temat roli i znaczenia tworzyw sztucznych w ich życiu.

Przez siedem lat trwania projektu przybierał on formę prezentacji i debaty publicznej, natomiast jego bieżąca, ósma odsłona jest realizowana w formie konkursu filmowego. Wykonawcą obecnie trwającej edycji projektu "Perspektywy BOP" jest Fundacja Inkubator Innowacji, która specjalizuje się m.in. w filmowych projektach edukacyjnych adresowanych do dzieci i młodzieży.

Każda szkoła, która przystąpiła do konkursu, zgłaszała propozycję scenariusza na krótki film na temat tworzyw sztucznych. Celem tego przedsięwzięcia jest promocja proekologicznych postaw oraz edukacja na temat tworzyw sztucznych (w tym poliolefin) i ich różnorodnych korzyści dla środowiska i ludzi, a także edukacja młodzieży w zakresie produkcji filmowej, rozwój kreatywności młodzieży, kształtowanie umiejętności pracy zespołowej oraz wspieranie młodych talentów.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 11 szkół: VII Liceum Ogólnokształcące w Płocku, Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku, Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku, Zespół Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku, Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku, Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie, Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Płocku, Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku, Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Płocku oraz Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Płocku.

Spośród wszystkich zgłoszonych prac, jury konkursu wyłoniło trzy najlepsze pomysły na scenariusze, na podstawie których pod koniec stycznia w Płocku nakręcone zostały trzy filmy: Portret Pradziadka (scenariusz: Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie), Sukienka Anity (scenariusz: Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku) oraz Kask (scenariusz: III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Płocku).W obecnej fazie konkursu to internauci zdecydują, który spośród tych trzech filmów jest najlepszy. O wygranej w konkursie zadecyduje oglądalność danego filmu liczona zgodnie z regulaminem kanału internetowego. Głosowanie potrwa do 3 kwietnia br.

Więcej informacji o konkursie "Perspektywy BOP" znaleźć można na stronie internetowej BOP.

Czytaj więcej:
Konkursy 155