ZAT S.A. edukują na POLEKO 2005

ZAT S.A. edukują na POLEKO…
Akcja edukacyjna z udziałem m.in. Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach S.A. (ZAT S.A.), prowadzona podczas Międzynarodowych Targów Ekologicznych POLEKO 2005 została nagrodzona Pierwszą Nagrodą Prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w konkursie na najlepszą akcję edukacyjną podczas POLEKO. Akcja była wspólnym projektem 7 firm chemicznych – realizatorów programu „Odpowiedzialność i Troska”. Głównym organizatorem i koordynatorem przedsięwzięcia był Sekretariat tego Programu.

Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A. wraz z sześcioma firmami chemicznymi i pod egidą Sekretariatu Programu „Odpowiedzialność i Troska” wzięły udział w Międzynarodowych Targach Ekologicznych POLEKO 2005, organizowanych w Poznaniu, od 15 do 18 listopada br. W zaaranżowanym Mini Salonie „Chemia Przyjazna Ludziom i Środowisku” przeprowadzono akcję edukacyjną adresowaną głównie dzieci i młodzieży. Przedsięwzięcie to za walory edukacyjne, atrakcyjną formę i niekonwencjonalne podejście do tematu zostało nagrodzone Pierwszą Nagrodą Prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w konkursie na najlepszą akcję edukacyjną przeprowadzoną podczas POLEKO. Nagrodę odebrał Sekretariat Programu „Odpowiedzialność i Troska”.

ZAT S.A. są firmą przyjazną środowisku – mówi Katarzyna Jarząb z Biura Public Relations reprezentująca na Targach ZAT S.A. – posiadamy także unikalne kompetencje w obszarze tworzyw konstrukcyjnych, które znajdują coraz to nowsze zastosowanie i po prostu ułatwiają życie. To właśnie pokazaliśmy na Targach. W formie zabawy zwiedzający mieli możliwość zbadać, że bez tworzyw byłoby trudno żyć, a ich produkcja powoduje mniejsze oddziaływanie na środowisko niż produkowanie z wykorzystaniem innego surowca czy półproduktu. Pokazaliśmy także ciągłą pracę „polskiej chemii” na rzecz ochrony środowiska naturalnego w ramach programu „Odpowiedzialność i Troska” i realizowanie przez „chemię” zasady zrównoważonego rozwoju.

Obok ZAT S.A. w realizacji projektu uczestniczyły: Zakłady Azotowe „Anwill” S.A., Zakłady Azotowe „Puławy” S.A., Zakłady Chemiczne „POLICE” S.A., PCC „Rokita” S.A., Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku S.A., WARTER Sp z o,o. Głównym organizatorem był Sekretariat Programu „Odpowiedzialność i Troska”.

XVII Międzynarodowe Targi Ekologiczne POLEKO 2005 odbywały się w Poznaniu, od 15 do 18 listopada. Honorowy patronat nad tą edycja targów, zaliczanych do największych w Europie Środkowo-Wschodniej targów nowoczesnej ekologii, objęli Ministrowie Środowiska Polski i Niemiec. Zwiedzający mogli obejrzeć najnowsze rozwiązania z zakresu ochrony środowiska, międzynarodową reprezentację liderów branży, wystawy; mieli możliwość uczestniczenia w specjalistycznych konferencjach, spotkaniach biznesowych, warsztatach i prestiżowych konkursach.

Tegoroczne Targi POLEKO 2005 odbywały się pod hasłem „Woda dla życia” i zgromadziły ponad 1000 firm z 22 krajów na prawie 15.000 m2 powierzchni.

Czytaj więcej: Targi 1079 Ekologia 382