ZAT S.A. z medalem PLASTOPOL

ZAT S.A. z medalem PLASTOPOL Zakłady Azotowe w Tarnowie – Mościcach S.A.(ZAT S.A.) otrzymały, na kończących się dziś IX Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL w Kielcach, medal za TARNOFORM® o właściwościach antystatycznych i przewodzący prąd elektryczny. Jest to najwyższe wyróżnienie za produkt przyznawane na kieleckich targach, należących do największych tego typu imprez w tej części Europy.

W ZAT S.A., w laboratorium Centrum Tworzyw Sztucznych od lat prowadzone są prace - mówi Józef Wiekierak, Dyrektor Centrum Tworzyw Sztucznych w ZAT S.A. - nad rozwojem modyfikowanych odmian TARNOFORMU®. Z wyróżnionego medalem PLASTPOL tworzywa będą produkowane m.in. obudowy i urządzenia konstrukcyjne, dla których istotną cechą jest przewodzenie prądu elektrycznego. Dzięki szczególnym właściwościom tworzywo to nie elektryzuje się i do minimum eliminuje ryzyko zwarć elektrycznych. Jesteśmy bardzo dumni z tego wyróżnienia. Prezentowany i nagrodzony w Kielcach TARNOFORM® znajdzie odbiorców przede wszystkim na rynkach zagranicznych.

Przypomnijmy, IX Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL trwały od 31 maja do 3 czerwca. Na 18 000 m2 zgromadziły ponad 600 wystawców. To jedne z największych tego typu targów w tej części Europy. Zakłady Azotowe w Tarnowie – Mościcach S.A. jak co roku na targach zaprezentowały swoją ofertę, która obejmowała całą gamę, zarówno standardowych, jak i modyfikowanych, odmian tworzyw konstrukcyjnych - nagrodzony Tarnoform®, a także Tarnamid®, Tarflen® i wyroby fluorowe.


Czytaj więcej:
Nagrody 249