Za tydzień targi Plastpol w Kielcach

Za tydzień targi Plastpol…
Już w przyszłym tygodniu w Kielcach rozpoczną się targi Plastpol. To największa w Polsce impreza wystawiennicza dla sektora tworzyw sztucznych.

W tym roku Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Plastpol będą miejscem spotkania 662 wystawców z 30 krajów. Od kilku już lat w rankingu Polskiej Korporacji Targowej Plastpol jest na szczycie listy wśród imprez o największej liczbie wystawców zagranicznych.

- Wraz z rozwojem branży Targi Kielce, czyli organizator wystawy, poszerzają jej zakres o coraz to nowsze technologie i urządzenia stosowane w rozwijających się dziedzinach przetwórstwa tworzyw sztucznych. Na wystawie Plastpol prezentowane jest niemal wszystko, co wiąże się z przetwórstwem tworzyw, począwszy od wczesnych etapów produkcji tworzyw na ich utylizacji i recyklingu kończąc. Znaleźć można tu przede wszystkim maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw, formy i narzędzia wykorzystywane w branży, tworzywa sztuczne, komponenty, technologie recyklingu oraz zastosowania systemów informatycznych w przetwórstwie. Swoje rozwiązania technologiczne oraz gotowe produkty oferują również firmy z branży opakowań z tworzyw sztucznych – opowiada Justyna Gawęcka z Targów Kielce.

W tym roku na Plastpolu, jak zwykle zresztą, nie zabraknie rynkowych hitów i nowości. Dla przykładu na stoisku firmy Technik Solution zapoznać będzie można się z najnowocześniejszym programem STASA QC, który służy do optymalizacji procesów produkcyjnych oraz najdokładniejszym programem do kalkulacji narzędzi produkcyjnych CalCard. Ponadto firma Top - Tech zaprezentuje udoskonalone oprogramowanie Moldflow, a firma Apator Control Mentor MP - najbardziej zaawansowany napęd DC, zapewniający optymalne parametry pracy i elastyczność w podłączeniu do układów sterowania maszyn.

Wystawa Plastpol to najlepsze miejsce do nawiązania nowych biznesowych kontaktów, ale także zdobycia specjalistycznej wiedzy. To okazja do branżowych spotkań, szkoleń i konferencji, w których co roku udział bierze kilkaset osób z kraju i zagranicy. Tym razem odbędzie się m.in. Otwarte Seminarium Techniczne Plastech – Info pod nazwą „Nowe techniki w przetwórstwie tworzyw sztucznych”. Tematy podejmowane podczas tego spotkania obejmą np. nowoczesne metody badań tworzyw i wyrobów, inżynierię konstrukcji folii wielowarstwowych, racjonalną kalkulację kosztów formy i kosztów produkcji oraz zacierające się granice między tworzywami i metalami.

Warto wiedzieć, że Plastpol posiada certyfikat UFI - najważniejszej międzynarodowej organizacji przemysłu targowego, skupiającej ponad 300 firm targowych z całego świata. Impreza zdobyła także Medal Europejski dla Usług przyznawany przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Business Centre Club. Targi Kielce od sześciu lat jesienią organizują w Kijowie Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Plastukraina - wschodni odpowiednik Plastpolu.

Trzynaste Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych zaplanowano w Kielcach w dniach 26-29 maja. Weźmie w nich udział również nasz wortal Plastech.pl. Znaleźć nas można będzie w Pawilonie B na stoisku 54.

Czytaj więcej: Targi 1058

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska