Zakończono prywatyzację Ciechu

Zakończono prywatyzację Ciechu… W środę Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało, iż oczekiwany przychód z prywatyzacji Ciechu wyniesie ponad 619 mln zł. Resort skarbu odpowiedział na wezwanie KI Chemistry, składając zapis na sprzedaż 19.972.900 akcji, tj. 37,9 proc. udziałów w spółce.

Jak informuje MSP, do wartości tej należy dodać także 1,13 zł dywidendy na akcję, którą uchwaliło ZWZ spółki. Łącznie z dywidendą skarb państwa powinien zarobić 32,13 zł na akcji.

- Z sukcesem zamknęliśmy jeden z najdłużej prowadzonych procesów prywatyzacji - powiedział Paweł Tamborski, wiceminister Skarbu Państwa Paweł Tamborski. - Ciech przeszedł głęboki proces restrukturyzacji, z aktywnym udziałem Skarbu Państwa. Liczymy na to, że transakcja pozwoli spółce dynamicznie się rozwijać, z korzyścią dla akcjonariuszy.

Dom Maklerski BZ WBK, który pośredniczył w wezwaniu, poinformował, iż spółka KI Chemistry kupiła 26.952.052 akcje Ciechu. Spółka wchodząca w skład Kulczyk Investments będzie zatem właścicielem 51,14 proc. walorów.

W skład Grupy Kapitałowej Kulczyk Investments wchodzi 150 spółek zajmujących się m.in. poszukiwaniem i wydobywaniem surowców naturalnych. KI Chemistry w dn. 5 marca wezwało do sprzedaży 66 proc. akcji Ciechu. Początkowa cena wynosiła 29,5 zł za akcję, w maju cena została podwyższona do 31 zł.

Czytaj więcej:
brak
 

Soda kalcynowana, sól warzona, środki ochrony roślin, pianki poliuretanowe, krzemiany sodu i potasu, opakowania szklane

Polska