Zalety oprogramowania Solid Edge with Synchronous Technology

Zalety oprogramowania Solid…
Za sprawą firmy GM System Integracja Systemów Inżynierskich na rynku pojawiła się nowa wersja oprogramowania Solid Edge with Synchronous Technology.

Redukcja liczby błędów projektowych, przyspieszenie procesu przygotowania projektu, uproszczenie obsługi głównych narzędzi modelowania oraz zwiększenie efektywności ich wykorzystania, to tylko niektóre zalety oprogramowania Solid Edge with Synchronous Technology. Wykorzystanie tego zaawansowanego programu 3D CAD pozwala na realizowanie wysokiej klasy projektów.

Do niedawna jako standardowego narzędzia do projektowania używano oprogramowania 2D. Utrudniało to konstruktorom przewidywanie potencjalnych problemów, jakie niekiedy pojawiały się podczas prac budowlanych, również z wykorzystaniem tworzyw sztucznych. Technologia 3D odgrywa obecnie kluczową rolę przy projektowaniu konstrukcji budowlanych. Pozwala na pełne dopasowanie konstrukcji do wizji architekta.

Niestety wciąż niewiele firm potrafi tworzyć dobre projekty 3D. Kluczem do sukcesu jest zatem nie tylko posiadanie odpowiednich narzędzi, ale także doświadczenie konstruktorów. Solid Edge zmniejsza ryzyko powstawania błędów na etapie projektowania. Redukcja błędów projektowych zapewnia zaoszczędzenie nie tylko czasu, ale i pieniędzy, a w konsekwencji skrócenie okresu zwrotu z inwestycji.


Wiele opracowywanych części to elementy z tworzyw sztucznych o bardzo skomplikowanych kształtach, których nie dałoby się projektować bez wykorzystania 3D. Program upraszcza więc proces opracowywania produktów, oferując równocześnie najbardziej rozbudowane na rynku systemy modelowania dla zaawansowanego konstruktora.

Solid Edge pozwala na szybkie przejście z projektowania 2D na 3D. Proces podzielony jest na etapy. Rozpoczyna się od przekształcenia prostych geometrii 2D w inteligentne modele 3D, przez modelowanie hybrydowe 2D/3D, aż do całkowitego wykorzystania możliwości projektowych systemu.
- Przejście przez kolejne etapy zależy indywidualnie od danego użytkownika.

Interfejs programu Solid Edge, przyspiesza ten proces. Solid Edge pozwala na zmianę stylu z 2D na 3D. Dołączenie do pracy trzeciego wymiaru, opanowanie wszystkich narzędzi, umożliwia konstruktorom skuteczną realizację modeli przy wykorzystaniu wszystkich możliwości projektowania 3D - mówi Grzegorz Kazimierczak z firmy GM System, głównego partnera Siemes Industry Software w Polsce. - Oprogramowanie pozwala użytkownikowi na pracę w środowisku, które najlepiej odpowiada jego potrzebom, umożliwiając skoncentrowanie się na projektowaniu - dodaje Kazimierczak.

Zdarza się, że pewnych elementów konstrukcyjnych m.in. w sektorze tworzywowym nie da się wyrysować i zwymiarować w 2D. Zastosowanie technologii 3D umożliwia w tym przypadku tworzenie bardziej skomplikowanych projektów i radzenie sobie z najbardziej wyrafinowanymi pomysłami architektonicznymi, co toruje drogę dotarcia do nowych rynków zbytu.

Dodatkowo, na potrzeby współpracy z partnerami i klientami wykorzystującymi wiele różnych, często niekompatybilnych formatów danych z różnych systemów CAD, środowisko Solid Edge umożliwia współpracę z programami Teamcenter lub Teamcenter Express. Umożliwiają one zarządzanie cyklem życia produktów, pozwalając na całkowite wykorzystanie formatu JT - szeroko stosowanego formatu danych 3D. Gwarantuje to nie tylko bezpieczne, ale i skuteczne dzielenie się informacjami o produktach, ponieważ wszelkie niekompatybilności danych zostają wyeliminowane.

System Solid Edge zwiększa ponadto możliwości współpracy z wykonawcami i inwestorami także dzięki funkcji pozwalającej na zapisywanie danych części i złożeń w plikach 3D PDF pozwala to na ich przeglądanie i dzielenie się nimi, przy wykorzystaniu oprogramowania Adobe Reader.

- Przygotowanie wysokiej jakości projektów budowlanych wymaga nie tylko doświadczenia konstruktorskiego, ale także odpowiedniego oprogramowania do tworzenia skomplikowanych projektów. Solid Edge jest najbardziej kompletnym, hybrydowym systemem CAD 2D/3D, przyspieszającym proces projektowania, wprowadzania zmian i usprawnienia ponownego wykorzystywania importowanych projektów. Dzięki modelowaniu części i złożeń, rysowaniu, przejrzystemu zarządzaniu danymi, pozwala zredukować problemy wynikające z rosnącej złożoności projektów - dodają przedstawiciele GM System Integracja Systemów Inżynierskich.

Czytaj więcej: Oprogramowanie 289Reportaże

Forum

Rsikorski

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-07-03

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08