Zawiasy nierdzewne z wbudowanym wyłącznikiem bezpieczeństwa

Zawiasy nierdzewne z wbudowanym…
Firma Elesa+Ganter wprowadziła do swojej oferty zawiasy nierdzewne z wbudowanym wyłącznikiem bezpieczeństwa. Nowy produkt nosi oznaczenie GN 139.5 i jest w całości wykonany z najwyższej jakości stali nierdzewnej AISI 316L. Nowe zawiasy nierdzewne gwarantują wysoką odporność na działanie nawet najbardziej agresywnych czynników, zarówno chemicznych, jak i atmosferycznych. Z tego względy są szczególnie polecane do maszyn i urządzeń pracujących w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym, które są objęte restrykcyjnymi wymaganiami związanymi z higieną i bezpieczeństwem urządzeń.

- Nowe zawiasy nierdzewne serii GN 139.5 z wbudowanym wyłącznikiem bezpieczeństwa stanowią naszą odpowiedź na zapotrzebowanie klientów poszukujących bezpiecznych i higienicznych rozwiązań - mówi Filip Granowski, dyrektor ds. sprzedaży Elesa+Ganter Polska. - Proponujemy im jedyne w swoim rodzaju połączenie najwyższej jakości materiału - stali nierdzewnej AISI 316L - i funkcjonalności związanej z bezpośrednim bezpieczeństwem pracy maszyn. Nowe zawiasy dedykowane są do najbardziej wymagających urządzeń pracujących w ciężkich warunkach higienicznych, bądź też w zastosowaniach offshore.

Zarówno konstrukcja, jak i kształt nowych zawiasów nierdzewnych jednoznacznie określają ich higieniczne własności. Powierzchnia zewnętrzna GN 139.5 odpowiada najwyższym standardom higieny. Zapewnia to polerowanie, dzięki któremu uzyskujemy chropowatość powierzchni Ra <0,8. Z kolei klasa szczelności IP67 lub IP69K dla wersji z przewodem umożliwia swobodne mycie urządzeń.

Zawiasy nierdzewne serii GN 139.5 posiadają wbudowany wielostykowy przełącznik, który może być stosowany w układach o najwyższym wymaganym poziomie bezpieczeństwa, do SIL3 i PLe (zgodnie z EN ISO 13489-1). Wbudowany przełącznik posiada standardowo 2 styki NC (normalnie zamknięte) służące do podłączenia do układu bezpieczeństwa oraz jeden styk NO (normalnie otwarty) dający możliwość załączenia dodatkowych funkcji jak np. sygnalizatory świetlne lub dźwiękowe na urządzeniu. W zależności od sposobu podłączenia zawiasu wyróżniamy 4 wykonania: A, B i C – z wtyczką przyłączeniową, CK- z przewodem od tylnej strony zawiasu.

Elesa+Ganter


W ofercie Elesa+Ganter dostępne są również zawiasy nierdzewne GN 139.6 wykonane z tych samych materiałów i o tych samych gabarytach, lecz bez wyłącznika bezpieczeństwa. Stosowane są one jako uzupełnienie dla modelu GN 139.5. Stanowią także idealną propozycję jako sam zawias do bardzo wymagających pod względem higienicznym i estetycznym konstrukcji.

Czytaj więcej: Części standardowe 141

brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska