Złoty Medal Chemii 2017 przyznany!

- Bardzo się cieszę, mogąc w kolejnym roku patronować Złotemu Medalowi Chemii. To świetny przykład współpracy nauki z biznesem - organizatorzy: Instytut Chemii Fizycznej PAN i firma DuPont pokazują, jak mądrze wspierać utalentowanych młodych ludzi. Jak co roku jestem pod wielkim wrażeniem osiągnięć autorów nagrodzonych prac dyplomowych - powiedział prof. dr hab. Maciej Żylicz, prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

- Serdecznie gratuluję i trzymam kciuki za laureatów, by odnaleźli w nauce swój sposób na życie. Mam też nadzieję, że wkrótce zobaczymy ich nazwiska na listach zwycięzców konkursów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej - dodał.

- Organizacja Złotego Medalu Chemii jest istotnym elementem działań na rzecz rozwoju polskiej nauki i branży chemicznej. Młodzi ludzie biorący udział w konkursie znajdują się na stracie swojej kariery, lecz wysoki poziom ich prac jest dowodem, że nie musimy martwić się o przyszłość chemii, jako dyscypliny naukowej, która odgrywa jedną z najbardziej kluczowych ról w przemyśle. To ważne, aby inwestować w jej rozwój i wspierać młodych naukowców od samego początku. Robimy to z przyjemnością - stwierdził Andrzej Pałka, dyrektor generalny DuPont Poland.

Dodatkowe trzy wyróżnienia o wartości 2 tys. złotych zostały przyznane w kategoriach tematycznych związanych z działalnością firmy DuPont Poland: rolnictwo i odżywianie, biotechnologia przemysłowa oraz materiały zaawansowane. Wyróżnienia trafiły do: Moniki Topy, Grzegorza Matyszczaka i Michała Wrzecionka.

- W ostatnich latach obserwujemy wyrównany poziom zgłaszanych do konkursu prac. Praktycznie wszyscy finaliści posiadali wysoki jak na studentów poziom wiedzy merytorycznej, jak również wykazali umiejętności swobodnej i sprawnej prezentacji rezultatów pracy badawczej. To nas cieszy. Życzę wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu dalszego zaangażowania i zadowolenia z kontynuowania studiów i późniejszej pracy zawodowej - powiedział dr hab. inż. Robert Nowakowski, koordynator konkursu.

Kolejna, VIII już edycja Złotego Medalu Chemii rozpocznie się wiosną przyszłego roku.

Źródło: Instytut Chemii Fizycznej PAN/DuPont Poland
Reportaże

Forum

Rsikorski

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-07-03

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08