Drukuj

freeformer wzbudza zachwyt specjalistów Strong interest in the Freeformer and functional parts from Arburg

freeformer wzbudza zachwyt specjalistów
Targi formnext 2017 okazały się nad wyraz pomyślne dla firmy ARBURG, która bierze w nich udział od samego początku. Ponad 21 000 specjalistów, w tym prawie połowa zza granicy, odwiedziło we Frankfurcie te międzynarodowe, kluczowe dla branży targi oraz wzięło udział w konferencji na temat produkcji addytywnej.

W ten sposób firma ARBURG we właściwym momencie dotarła do grupy docelowej, złożonej z przedstawicieli branży przemysłowej produkcji addytywnej, aby zaprezentować system freeformer.

Eksperci firmy ARBURG ciągle w akcji

- Na naszym stoisku kotłowało się czasem jak w ulu. Powiększony w stosunku do minionego roku zespół obsługujący miał cały czas ręce pełne roboty i prowadził liczne, a przy tym także interesujące rozmowy na tematy branżowe - wyraził zadowolenie z odbioru przez publiczność fachową Eberhard Lutz, dyrektor wydziału freeformer w firmie ARBURG.

- Na targach formnext docieramy do zupełnie innej publiczności niż na targach związanych z technologią wtrysku. Dodatkowo zwiększył się też międzynarodowy wymiar tych targów. Wielu gości przyjechało z krajów sąsiadujących z Niemcami, a także z Europy Wschodniej i z Azji. To wszytko ważne rynki dla firmy ARBURG.

Nowa koncepcja stoiska przyciąga specjalistów

Stanowiska interaktywne i elementy funkcyjne z możliwością dotknięcia sprawiły, że nowa koncepcja stoiska na targach formtext stała się prawdziwym magnesem przyciągającym gości.

- Na liczącej 150 m² powierzchni wystawienniczej po raz pierwszy mieliśmy oprócz dwóch egzemplarzy maszyn freeformer i ośmiu monitorów z informacjami na temat technologii APF również cztery stacje interaktywne, na których można było wziąć do ręki dwanaście prawdziwych elementów i samodzielnie przekonać się o ich funkcjonalności i jakości. Ponadto w dwóch oświetlonych regałach ściennych można było zobaczyć kolejnych 40 elementów funkcyjnych z kwalifikowanego granulatu standardowego, wyprodukowanych addytywnie. To skłoniło wielu gości do intensywniejszych rozmów z naszymi ekspertami - podsumował dr Christoph Schumacher, kierownik działu marketingu i komunikacji wewnątrzzakładowej w ARBURG.

System freeformer

Maszyna freeformer służy do produkcji addytywnej funkcjonalnych elementów pojedynczych lub małoseryjnych ze sprawdzonych granulatów standardowych. System swobodnego formowania tworzyw sztucznych ARBURG łączy w sobie nie tylko różne funkcje i technologię wielokomponentową, ale także pozwala na indywidualizację produkcji wielkoseryjnej.

Maszyna jest wyposażona standardowo w dwie jednostki dozujące. Dzięki temu możliwe jest łączenie różnych materiałów i tworzenie złożonych kształtów, takich jak np. elementy wielokolorowe, o określonej strukturze lub złożone z twardego i miękkiego tworzywa.

W komorze roboczej maszyny zmieszczą się części o wielkości do 190 x 135 x 250 mm. Obydwa materiały dozowane są po kolei w jednej warstwie. W przypadku złożonych kształtów drugi komponent może zostać zastosowany do budowy konstrukcji nośnych rozpuszczalnych w wodzie, które mogą zostać łatwo usunięte w kąpieli wodnej.

W przemysłowej produkcji addytywnej maszyna freeformer umożliwia zastosowanie sprawdzonych, wybranych materiałów oraz integrację dodatkowych funkcji i wyeliminowanie kolejnych etapów montażu. Warunki do produkcji wysokiej jakości komponentów z dodatkowymi funkcjami zostają stworzone już w fazie konstrukcji. W tej fazie ważna jest np. budowa poszczególnych warstw gotowych do produkcji. Maszyna freeformer umożliwia tworzenie kształtów, które w zwykłych wtryskarkach nie mogą zostać usunięte z formy wtryskowej.

Połączenie formowania wtryskowego i produkcji addytywnej pozwala na zindywidualizowane wytwarzanie części wielkoseryjnych o wybranej geometrii 3D. Połączenie metod jest odbierane z zainteresowaniem również w branży techniki medycznej, gdyż umożliwia np. dokładne dopasowanie implantu do potrzeb pacjenta.

Freeformer


JL
na podst. materiałów ARBURG
Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki
 

Aktualizacja

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Al. Jerozolimskie 233, 02-495, Warszawa, woj. mazowieckie