Monomer Maciej Sułkowski

Tworzywa sztuczne, odpady, PET, HDPE

Monomer Maciej Sułkowski
 
Dane kontaktowe:
ul. Tłoczka, 2b/29
Polska, 87-100 Toruń

Opis działalności

Sprzedaż surowców z recyklingu

Misją naszej firmy jest dbałość o zmniejszenie ilości odpadów krążących w środowisku. Zauważamy coraz większą potrzebę stosowania materiałów z recyklingu, jak i powiększającą się świadomość ekologiczną pośród konsumentów i producentów. Poprzez poszukiwanie właściwych surowców wtórnych dla naszych klientów, chcemy zwiększyć ich konkurencyjność na rynków tworzyw, przy okazji przyczyniając się do zmniejszenia ilość odpadów krążących w środowisku.

Monomer jako firma pierwszego wyboru jeśli chodzi o dobór i dostawy surowców z recyklingu, posiada w swojej ofercie:

Naszym celem jest obopólny zysk, który możemy osiągnąć dzięki pomocy klientowi w zwiększeniu jego konkurencyjności, poprzez zapewnienie mu odpowiedniego strumienia surowców do produkcji, przy jednoczesnym poszukiwaniu nowych rozwiązań, pozwalających na coraz szersze zastosowanie surowców wtórnych. Pozwala to na zniwelowanie ich ilości w środowisku i produkowanie mniejszej ilości odpadów, a także ich odzyskiwanie.


photo-2x

Dystrybucja linii WASTX Plastic

Obecnie rozwijamy współpracę z niemiecką firmą Biofabrik. W kwietniu 2021 roku zamierzamy uruchomić pierwszą linię WASTX Plastic w Polsce służącą przerabianiu odpadów powstających w recyklingu butelek PET.

Jej efektem jest uzyskanie, nadającej się do handlu, syntetycznej ropy naftowej w sposób zdecentralizowany. Olej może być używany bezpośrednio na miejscu jako źródło energii lub jako surowiec do recyklingu plastiku, w zależności od pożądanego zastosowania.

wastx-plastic-container-close-up-1333x800