Data:
-
Miejsce:
Poznań, Polska ,
Centrum Kongresowe - Hotel IOR ***, sala B ul. Miczurina 20a, Poznań

Organizator:
Dendros - konferencje i szkolenia Os. Czecha 136/10 61-292 Poznań
Tel.:
+48 61 6244053
Fax:
+48 61 6244054
e-mail:
szkolenia@dendros.pl

Przedsiębiorcy wprowadzający na polski rynek produkty w opakowaniach, którzy nie podpisali umów z organizacją odzysku mają obowiązek do 31 marca złożyć roczne sprawozdania za 2007 rok.

Aby im to ułatwić i uchronić przed karami zapraszamy na praktyczne warsztaty, poświęcone temu jak prowadzić sprawozdawczość. Mają one na celu pomoc m.in. w prawidłowym prowadzeniu ewidencji dotyczącej odpadów opakowaniowych przekazywanych do odzysku i recyklingu.

Doświadczony pracownik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego przedstawi aktualny stan prawny oraz planowane zmiany.

Druga część spotkania poświęcona będzie praktycznym radom i przykładom jak wypełniać wzory sprawozdań m. in. OS-OP1, OS-OP2 , OPAK1, OPAK2, OPAK3. Ponadto uczestnicy będą mogli przesłać na formularzu zgłoszenia problem – pytanie, na które uzyskają odpowiedź podczas warsztatów.

Warsztaty kierowane są do producentów opakowań oraz produktów w opakowaniach (np. produkty spożywcze, sprzęt elektroniczny), podmiotów wprowadzających na terytorium kraju produkty w opakowaniach, przedsiębiorców zagospodarowujących odpady, sprzedawców i użytkowników produktów w opakowaniach, jednostek handlu detalicznego o powierzchni handlowej powyżej 500 mkw. lub kilku jednostek handlu detalicznego o łacznej powierzchni handlowej powyżej 5000 mkw. oraz firm zbierających surowce wtórne.

Zapraszamy do udziału w warsztatach!

Koszt: 350 zł brutto

Termin zgłaszania: 18 luty 2008 r. Formularz uczestnictwa

  Organizator :
brak

Dendros

Profesjonalne usługi szkoleniowe z zakresu ochrony środowiska (przeprowadzanie i organizowanie konferencji, szkoleń, seminariów itp.)