10 gr wynosić będzie kaucja za opakowanie PET

10 gr wynosić będzie kaucja…

10 groszy ma wynosić kaucja za opakowanie PET, poinformował w rozmowie z "Super Expressem" szef resortu środowiska Henryk Kowalczyk. Minister wyjaśnił, że opłata będzie dotyczyć nie tylko butelek, ale też wszelkiego rodzaju opakowań. - Chcemy doprowadzić do sytuacji, w której to wprowadzający na rynek opakowania powinien płacić za ich utylizację i za ich zebranie - powiedział.

Minister uważa, że kaucja ma mobilizować konsumenta do tego, by "odnieść butelkę do punktu skupu czy automatu i odzyskać za to pieniądze". System kaucyjny ma zapewnić, że surowiec będzie wracał do recyklingu.

Marian
Marian
*.47.228.63

Wysłany: 2019-05-20 18:25:11

Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Pytanie: co trzeba zrobić żeby odzyskać kaucję? Czy będę musiał przejechać przez całe miasto, bo butelkę przyjmie tylko sklep który ją sprzedał? Czy do każdej butelki będę musiał trzymać paragon? Punkt skupu czy automat - jeszcze nie widziałem ani jednego?!??!. Dzisiaj pakuję wszystkie do żółtego worka i wystawiam raz w miesiącu.

Mateusz
Mateusz
*.50.65.106

Wysłany: 2019-05-22 08:28:30

Na kaucji będzie zależeć tylko menelom a nie Kowalskiemu. Drogi rządzie wycofaj jednorazówki a skończy się problem z zaśmiecaniem.