3M zamierza zbudować w Polsce fabrykę folii optycznej

3M zamierza zbudować w Polsce… 3M ogłosiło plany dotyczące budowy fabryki folii optycznej do wyświetlaczy ciekłokrystalicznych LCD w Polsce w celu wsparcia szybko rosnącego rynku LCD-TV w Europie.

Według firmy DisplaySearch w chwili obecnej Europa jest największym rynkiem dla telewizyjnych wyświetlaczy ciekłokrystalicznych i pozostanie najszybciej rosnącym rynkiem do roku 2009. 3M planuje zakup ziemi na terenie Wrocławia w pobliżu istniejącej już tam fabryki, która znajduje się 340 kilometrów od biura 3M w Kajetanach koło Warszawy.

Decyzja o nowej inwestycji 3M w Polsce jest wynikiem dobrej oceny działalności 3M Poland, zwłaszcza w kontekście rozwoju działalności produkcyjnej we Wrocławiu, jak i dobrej oceny ekonomii naszego kraju - powiedział Piotr Freyberg, dyrektor generalny 3M Poland - Obok dotychczasowej produkcji medycznej powierzono nam tym razem projekt budowy zakładu w branży najnowocześniejszych technologii, co jest dowodem zaufania korporacji do możliwości i zdolności organizacyjnych pracowników 3M Poland. Chciałbym również podkreślić, że jednej z przyczyn sukcesu 3M w Polsce należy szukać w proinwestycyjnej i probiznesowej polityce władz miasta Wrocławia.

W celu wsparcia wzrostu przemysłu LCD 3M w ciągu ostatnich pięciu lat zainwestowało w fabryki w Menomonie (Wisconsin) i Decatur (Alabama) w Stanach Zjednoczonych oraz zbudowało nowe zakłady w Kansai (Japonia), Suzhou (Chiny), Tainan (Tajwan) oraz Hwaseong i Naju (Korea).

Folie Vikuiti™

Folie optyczne 3M pod marką Vikuiti™ oferują zwiększoną jasność obrazu w telewizorach LCD i monitorach (nieosiągalną w urządzeniach, w których nie zastosowano tej folii) przy zużyciu znacznie mniejszej energii. Folia Vikuiti, do powstania której wykorzystano m.in. technologię mikroreplikacji, składa się z setek warstw. Większą wydajność energetyczną i większą jasność obrazu uzyskuje się właśnie dzięki przejściu światła przez wiele warstw tej folii. Technologia Vikuiti umożliwia konsumentom korzystanie z LCD-TV i innych wyświetlaczy LCD w pomieszczeniach o różnym stopniu oświetlenia i o każdej porze dnia - bez utraty jakości obrazu. Folie te są m.in. wykorzystywane w laptopach, dla użytkowników których jasność obrazu i zwiększona długość życia baterii są bardzo istotne np. w podróży.

3M Poland Sp. z o.o.
al. Katowicka 117, Kajetany
05-830 Nadarzyn
tel. (+22) 7396000
faks (+22) 7396001

Czytaj więcej:
Folia 385

Producent materiałów dla przemysłu poligraficznego i papierniczegom.in. taśmy do montażu polimerów, taśmy do łaczenia roli, folii samochodowych i okienych, BHP, systemy bezpieczeństwa, znakowania powierzchni.

Polska