62. Targi Maszynowe MSV w Brnie przesunięte na listopad

62. Targi Maszynowe MSV w…

Międzynarodowe Targi Maszynowe MSV organizowane w Brnie odbędą się w tym roku w dniach od 8 do 12 listopada. Zarząd spółki Veletrhy Brno zdecydował się przenieść wydarzenie z terminu wrześniowego mając na uwadze obecny rozwój pandemii COVID-19. Razem z MSV w tym samym czasie odbędą się również Targi Transport a Logistika oraz Envitech. Jednocześnie zostaną skorygowane daty innych zaplanowanych na jesień imprez targowych.

- Wierzymy, że w drugiej połowie roku pojawią się wyniki strategii szczepień i nastąpi stopniowy powrót do normalnego życia. Spodziewamy się, że w listopadzie możliwe będzie zorganizowanie Targów MSV bez znaczących restrykcji. Mówimy o kluczowym wydarzeniu dla gospodarki, które powinno pomóc firmom wprowadzić innowacje, nowe technologie, a tym samym umożliwić powrót do wzrostu gospodarczego w okresie postcovidowym - powiedział Jiří Kuliš, dyrektor generalny Targów Brneńskich. - To decyzja strategiczna, która ma na celu umożliwienie targom odbywania się w stosunkowo standardowych warunkach, choć w efekcie oznacza to zmianę terminów większości wydarzeń zaplanowanych na jesień - zaznaczył Kuliš.

Wraz z przesunięciem terminu wydarzenia na listopad zmieniły się również warunki uczestnictwa. Teraz wystawcy mają wystarczająco dużo czasu do rozpoczęcia imprezy. Realizacja drobiazgowo zaplanowanego udziału w targach, w tym przygotowanie eksponatów, trwa 4-6 miesięcy. - Do czerwca rozwój sytuacji powinien być na tyle wyraźny, że firmy będą mogły zdecydować się na udział w terminie i być może bez dużego ryzyka poniesienia strat z inwestycji w przygotowanie targów. Dlatego zdecydowaliśmy się na nowy termin przesyłania zgłoszeń udziału na korzystnych warunkach do 30 czerwca - powiedział Busios.

Źródło: iczechy.pl


Czytaj więcej:
Maszyny 558
Targi 1199

Reportaże

Forum