75 lat firmy Georg Utz - siła tradycji

Idee i przekonania pozostają

Wraz z nabyciem pierwszej wtryskarki stało się jasne, że Georg Utz AG w Bremgarten będzie musiał otworzyć firmy w sąsiednich krajach europejskich. Stosunkowo mały rynek szwajcarski nie uzasadniał inwestycji w nowe, innowacyjne, większe maszynach i wydajniejsze formy. Tak więc w 1971 roku w Schüttorf w pobliżu granicy z Holandią została założona niemiecka filia. Od 1990 r. Kolejne spółki powstały w Wielkiej Brytanii, Francji i Polsce, a od 2003 r. w USA, Chinach i kilka lat temu także w Meksyku.

Na początku 1980 roku założyciel firmy odszedł na emeryturę. W drugiej połowie 1990 roku wszystkie firmy zostały połączone w spółkę holdingową. Obecnie Axel Ritzberger jest odpowiedzialny za Grupę Utz jako CEO holdingu.

W międzyczasie w spółkach Grupy Utz na całym świecie pracuje prawie sto razy więcej osób niż w Georg Utz Werkzeug- und Apparatebau w Zurychu w czasie, w którym firma powstała. Niemniej jednak kultura i klimat pracy zarówno dla firmy z przeszłości jak i teraźniejszości mają wiele podobieństw: tworzą je ludzie, którzy pracują razem, jak w firmie rodzinnej, ale także świętują razem - na przykład 75. rocznicę w maju 2022 r. Ambicją wszystkich pracowników jest ciągle dostarczanie wysokiej jakości w interesie klienta i poczucie dumy z sukcesu. Są też dzieci, wnuki i powiernicy Georga Utz’a, którzy dziś są udziałowcami firmy, a zatem również biorą na siebie odpowiedzialność i, podobnie jak Georg Utz w swoich czasach, czują się oddani ludziom.
baner-utz-rako-75-heritage-320x400-px

Reportaże

Forum