75. rocznica Interplas: brytyjska wystawa wciąż w dobrej kondycji

Pozostając w tym temacie i patrząc w przyszłość na 2023 r.: co będzie inne niż dotychczas?

Opinie, które otrzymaliśmy po wystawie w 2021 r. były świetne, ale nie chcemy tak po prostu powtarzać czy wręcz kopiować ostatniej edycji… Tym razem mamy możliwość wdrożenia kilku bardzo fajnych pomysłów, które dojrzewały w naszych głowach od 2018 r. Pierwszy nowy element jest w fazie projektowej. Obecnie jesteśmy w trakcie rekrutacji Rady Doradczej Wystawców, aby zapewnić różnorodność perspektyw branżowych w naszym procesie planowania. Odkąd przejęliśmy organizację targów ciężko pracowaliśmy, aby zdobyć zaufanie głównych marek branżowych i niezbędne jest, aby te ważne organizacje miały głos w zakresie planowania ich wydarzenia branżowego. Nasze pierwsze spotkanie odbyło się w listopadzie i jesteśmy podekscytowani składem tej grupy oraz wiedzą branżową, którą będziemy mogli wykorzystać do stworzenia wydarzenia, na które koniecznie trzeba się wybrać.

Drugim naprawdę ekscytującym nowym elementem, który łączy pre-show i wydarzenie na żywo, jest znacząca inwestycja w technologie cyfrowe. Nasza nowa platforma internetowa i aplikacja eventowa pozwalają na doskonałe zazębianie się planowania pobytu na targach przez zwiedzających i tworzenia interesujących treści przez wystawców. Dla zwiedzających oznacza to, że po zarejestrowaniu się mogą zacząć przeglądać oferty wystawców rekomendowanych przez sztuczną inteligencję, umawiać spotkania, tworzyć listy osób do odwiedzenia czy wyrobów do obejrzenia. Jest to zmiana, która umożliwi odwiedzającym jak najlepsze wykorzystanie czasu podczas wydarzenia. Z drugiej strony, aplikacja wystawcy przechwytuje i pokazuje wszystkie te interakcje, umożliwiając mu dotarcie do zarejestrowanych gości i umówienie spotkań jeszcze przed targami.

Ciekawym i korzystnym finansowo aspektem tej inwestycji jest to, że aplikacja umożliwia każdemu członkowi zespołu wystawcy skanowanie odwiedzających i tym samym zbieranie kontaktów na własnych smartfonach… wszystko za darmo. Nie potrzeba więc drogich skanerów danych; co więcej, dane dostępne są natychmiast w aplikacji, więc nie trzeba czekać do końca dnia, by pobrać kontakty ze skanerów.

A czego możemy się spodziewać, gdy już dotrzemy na targi?

Myślę, że trzecim naprawdę dużym projektem jest inwestycja w treść wydarzenia; przez lata próbowaliśmy wielu formatów, ale nigdy nie udało nam się zrobić konferencji na prawdziwie wysokim poziomie, więc w 2023 r. właśnie to zamierzamy osiągnąć. Tworzymy specjalnie zbudowaną zamkniętą salę na terenie targów, a w niej przez 3 dni będzie realizowany program na najwyższym poziomie… ale nie spodziewajcie się tu klasycznego przypadku „Death by PowerPoint”; format programu będzie równie innowacyjny, jak omawiane tematy. Poruszymy najważniejsze kwestie, które mają znaczenie dla naszej branży, w tym te dotyczące GOZ, reshoringu, energii, różnorodności, równości i inkluzywności, zrównoważonego rozwoju i digitalizacji.

Ponieważ nie jesteśmy tylko organizatorem targów, ale jesteśmy też zakorzenieni w branży dzięki naszym mediom, w tym wysoko cenionemu magazynowi „British Plastics & Rubber”, nasza zdolność do wykorzystania posiadanych kontaktów w celu stworzenia programu najwyższej jakości nie ma sobie równych w Wielkiej Brytanii. Nie mogę się doczekać, aby ujawnić niektóre informacje dotyczące prelegentów i formatów.

Nasze nowe inwestycje w technologię umożliwiają nam również tworzenie treści w środowisku cyfrowym już przed wydarzeniem, by zaprezentować to, co oferują wystawcy i wskazać najbardziej atrakcyjne sesje zarejestrowanym gościom. Mamy także coś nowego dla społeczności tworzyw sztucznych, jeśli chodzi o wydarzenia organizowane po 2023 r., ale więcej o tym na targach w przyszłym roku.

Na targach ponownie pojawi się Knowledge Hub, a także nowy program VIP Buyer, który zostanie wprowadzony w pierwszym kwartale przyszłego roku, kiedy rozpocznie się rejestracja. Każda funkcja jest projektowana z uwzględnieniem konkretnego wątku przewodniego. Oczywiście, zrównoważony rozwój jest obecnie w centrum wyzwań stojących przed branżą, a koszty energii osiągają poziom niepokojący dla producentów. Poświęcimy więc czas na konferencji, aby zbadać i ocenić różne strategie radzenia sobie z tym problemem.

Niewątpliwie wyzwania związane z łańcuchem dostaw dały w ostatnich latach wielu właścicielom marek sporo do myślenia. Coraz częściej dostajemy sygnały od producentów kontraktowych, którzy widzą, że narzędzia i obróbka są poddawane reshoringowi w wyniku nieregularności w łańcuchu dostaw, a także zróżnicowania poziomów jakości. Będziemy się upewniać, że profilujemy najlepszych brytyjskich kontraktowych dostawców usług.

Ostatnim elementem imprezy, i szczerze mówiąc prawdziwymi gwiazdami, są wystawcy. Pomimo zaledwie 2-letniej przerwy między wydarzeniami, tym razem z przyjemnością mogę powiedzieć, że plan targów wygląda fantastycznie. I tak np. sierpień 2022 był znakomitym miesiącem, w którym zgłosiło się ponad 30 firm, a obie hale ładnie się zapełniają.


Czytaj więcej:
Targi 1252
Wywiad 291