ANWIL po raz trzeci z tytułem "Solidny Pracodawca Roku"

ANWIL po raz trzeci z tytułem…
Celem programu „Solidny Pracodawca” jest wyłonienie i promowanie tych przedsiębiorstw, których wyróżnikiem jest prowadzenie wzorowej polityki personalnej. Kapituła konkursu wyłania zwycięzców na podstawie oceny m.in. warunków pracy, terminowości wypłat, warunków socjalnych, proponowanych ścieżek kariery, a także opinii o firmie wyrażanych przez Państwową Inspekcję Pracy, Powiatowe Urzędu Pracy oraz Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia. Łączna liczba punktów zdobyta w poszczególnych kategoriach pozwala na wskazanie pracodawców godnych miana „Solidnego Pracodawcy”.

ANWIL został doceniony m.in. za wspieranie swoich pracowników zarówno w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych, jak i poziomu wykształcenia (dofinansowanie studiów podyplomowych, udział w specjalistycznych kursach, sympozjach i konferencjach branżowych). Kapituła konkursu za bardzo dobrą praktykę uznała także obowiązującą w przedsiębiorstwie politykę mobilności, umożliwiającą pracownikom rozwój wewnątrz organizacji, a także w pozostałych spółkach należących do Grupy ORLEN oraz wspieranie zainteresowań pracowników (program „ANWIL Pasja”)
i integrowanie ich poprzez wspólne ćwiczenia pod okiem profesjonalnych trenerów (program „ANWIL na sportowo”).

W uzasadnieniu swojej decyzji o przyznaniu ANWILOWI tytułu „Solidnego Pracodawcy” kapituła konkursu podkreśliła również fakt, że włocławska firma organizuję pracę w sposób zgodny z najlepszymi praktykami BHP. To kolejny w tym roku dowód uznania dla działań firmy w tym obszarze. Forum Odpowiedzialnego Biznesu nagrodziło bowiem publikacją w jubileuszowym Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” m.in. dwa programy („Zgłoś zagrożenie” oraz „Tydzień Bezpieczeństwa ANWILU”), realizowane przez ANWIL w kategorii „Praktyki z zakresu pracy”.

Uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się 6 kwietnia 2017 r. w Wieliczce. Nagrodę w imieniu spółki odebrał Andrzej Kisielewski, Dyrektor ds. Personalnych w ANWIL S.A.


brak
 

Producent polichlorku winylu, nawozów azotowych, granulatów i płyt z PCW, Polanvil, Anwidur®, Anwipor®

Polska