Alpla przejmuje polską firmę opakowaniową Apon

Alpla przejmuje polską firmę…

Globalna firma opakowaniowa Alpla wzmacnia obecność farmaceutycznego pionu w Europie Środkowo-Wschodniej dzięki przejęciu polskiej firmy Apon produkującej opakowania z tworzyw sztucznych dla przemysłu farmaceutycznego w żyrardowskim zakładzie pod Warszawą. Przejęcie stanowi kontynuację rozwoju i ekspansji pionu biznesowego AlplaPharma utworzonego w 2019 roku.

Butelki, pojemniki, nasadki, systemy dozowania i akcesoria w certyfikowanej jakości do pomieszczeń czystych – Alpla produkuje opakowania z tworzyw sztucznych dla produktów farmaceutycznych od 2016 roku. Dynamicznie rozwijający się segment został skonsolidowany pod marką AlplaPharma w 2019 roku i jest sukcesywnie rozbudowywany. Alpla kontynuuje ten ekspansywny kurs przejmując polską firmę Apon. Zwiększamy naszą obecność w Europie Środkowo-Wschodniej i dostarczamy wschodzącemu rynkowi w Polsce i krajach bałtyckich produkty wysokiej jakości właśnie w tym regionie – wyjaśnia Walter Knes, dyrektor zarządzający AlplaPharma.
Firma Apon została założona jako działalność rodzinna w 1985 roku. Zatrudnia około 45 osób w zakładzie w Żyrardowie pod Warszawą, obecnie produkuje butelki o objętościach napełnienia od 5 do 100 mililitrów, pojemniki z zakrętkami lub zatrzaskami oraz akcesoria medyczne z dozownikami. Farmaceutyczne opakowanie podstawowe produkowane jest w pomieszczeniu czystym zgodnie z normą ISO 15378.

Firma produkuje również opakowania do suplementów diety oraz dla sektora e-liquidów. Tworzywa sztuczne stosowane jako materiały opakowaniowe to HDPE, LDPE, PP i PET. Ma całkowitą roczną produkcję ponad 200 milionów sztuk. Jej integracja z Grupą Alpla jest korzystna dla obu stron – oprócz rozwoju nowych rynków pozwoli na dostęp do wiedzy technologicznej i innowacji opakowaniowych. Cały personel Apon zostanie utrzymany.

Farmacja, rynek przyszłości

AlplaPharma ma swoje główne zakłady w Egipcie, Grecji, Rumunii, RPA oraz Polsce, a także zakłady produkcyjne w dziewięciu innych krajach. W najbliższych miesiącach i latach planowane są dalsze działania związane z ekspansją firmy. Poszerzy się również jej portfolio. Oprócz standardowych produktów dla przemysłu farmaceutycznego koncentruje się na opakowaniach leków dostępnych bez recepty (OTC) i suplementów diety. Z tego powodu firma AlplaPharma wprowadziła niedawno do swojej produkcji elastyczną technologię EBM (wytłaczania z rozdmuchem), umożliwiając produkcję zrównoważonych, o obniżonej wadze i opłacalnych pojemników.
Dział Pharma ma ogromny potencjał na przyszłość. Oprócz ponadprzeciętnego wzrostu rynku, segment charakteryzuje się silną lojalnością klientów. Dzięki naszym globalnym zdolnościom i standardom jakości umożliwiamy niezawodne i długoterminowe partnerstwo – podkreśla dyrektor generalny firmy Alpla, Philipp Lehner.

alpla