Alpla zdobywa złotą nagrodę w German Design Award

Alpla zdobywa złotą nagrodę…

Rozwiązanie opakowaniowe do ponownego napełniania – The Simple One – zdobyło złoto w renomowanym konkursie German Design Award 2022. Nagrodzono również dwa inne ekologiczne projekty opakowań opracowane przez firmę Alpla – opakowanie uzupełniające NOW i ultralekką TetherTube.

Od 2012 r. w konkursie German Design Award, ze względu na swoją wyjątkowość wyróżniane są najlepsze na rynku rozwiązania. W 2022 r. opakowanie Alpla Simple One zdobyło najwyższą nagrodę, złoto, w kategorii Doskonały Projekt Produktu. To wyjątkowo ekologiczne rozwiązanie opakowaniowe zostało opracowane i przetestowane w ścisłej współpracy z marką kosmetyczną Susanne Kaufmann jako pierwszy tego rodzaju produkt, który został z powodzeniem wprowadzony na rynek.

Dwa inne produkty Alpla – system opakowaniowy do refilu NOW i praktyczna tuba TetherTube – znalazły się wśród zdobywców nagród w dziedzinie zrównoważonego projektowania produktów.

Złoto dla The Simple One – Susanne Kaufmann

The Simple One to innowacyjny system napełniania firmy Alpla. W porównaniu ze standardową butelką HDPE, The Simple One oprócz tego, że zawiera materiał pochodzący z recyklingu może osiągnąć redukcję swojej wagi nawet o 60%, zmniejszając emisję CO2 podczas produkcji, transportu, a nawet po wykorzystaniu opakowania tzn. w procesie recyklingu. Wykonany ze sztywnego tworzywa sztucznego HDPE, stanowi alternatywę dla miękkich i często nieporęcznych saszetek (ta sama waga przy tej samej pojemności). Marka kosmetyków Susanne Kaufmann wprowadziła go na rynek jako opakowanie uzupełniające do swoich szklanych butelek z dozownikiem. Ultralekka butelka jest wykonana w 75 procentach z plastiku pochodzącego z recyklingu (rHDPE) i w 100 procentach nadaje się do recyklingu. To pierwsze takie wdrożenie w branży kosmetycznej.

Firma Alpla wraz z The Simple One przedstawia nowy system napełniania, który nie jest już dostarczany w miękkich saszetkach. Zamiast tego pojemnik jest stabilny i może stać samodzielnie, nawet gdy jest pusty. Ultralekka butelka nie waży więcej niż alternatywne opakowania typu flexible. Susanne Kaufmann, marka kosmetyczna, która wprowadziła na rynek to innowacyjne opakowanie uzupełniające do swoich szklanych butelek, pokazuje, w jaki sposób opakowanie butelki może wyglądać atrakcyjnie i cechować się wysoką jakością” – oświadczenie jury, German Design Award 2022.

Specjalne wyróżnienie za opakowanie NOW

Opakowania uzupełniające stają się coraz popularniejsze w przypadku środków czyszczących. Powody są oczywiste – są małe i lekkie, zużywają znacznie mniej plastiku, zmniejszają koszty transportu i umożliwiają ponowne wykorzystanie np. butelek z różnego typu dozownikami. Dzięki opakowaniu NOW, firma Alpla przedstawia idealne rozwiązanie opakowaniowe dla skoncentrowanych środków czyszczących, które oprócz licznych korzyści dla środowiska ma szczególną wartość dodaną – jest bezpieczne, łatwe i przyjemne w użyciu dla konsumentów, a do tego w pełni nadaje się do recyklingu i noże zawierać materiał PCR (Post-Consumer Recycled).

alpla

Specjalne wyróżnienie dla TetherTube

Prosta, praktyczna i przyjazna dla środowiska lekka tuba TetherTube na kremy, płyny lub proszki jest wykonana w całości z jednego materiału. Łącznie z nakrętką, może być wyprodukowana z tworzywa pochodzącego z recyklingu, a po zużyciu zostać w pełni poddana recyklingowi. Idealnie nadaje się do ponownego napełniania i jest łatwa w użyciu dla konsumentów. Po otwarciu wieczko pozostaje połączone z tubą opaską. Tuba TetherTube może być wykonana z tworzywa HDPE lub LDPE.

alpla1Czytaj więcej:
Konkursy 179
Nagrody 268

Reportaże

Forum